Програма розвитку ООН закупила для Міністерства охорони здоров’я вакцину для профілактики гемофільної інфекції та комбіновану вакцину для профілактики кашлюка, дифтерії, правця, гемофільної інфекції та поліомієліту (інактивовану), зекономивши для України більше 500 тисяч доларів у порівнянні з цінами МОЗ у 2014 році.
Відповідно до інформації, оприлюдненої ПРООН, за результатами тендеру було закуплено дві вакцини: Пентаксим і HIB (Haemophilus Influenzae type b Conjugate vaccine).
«Найголовніше, що цього року, завдяки міжнародним організаціям закуплено якісні вакцини із значною економією, що дозволить провакцинувати значно більшу кількість дітей», — зазначає Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ «Пацієнти України».
Найбільш вражаюча економія становить на вакцині для профілактики гемофільної інфекції типу b HIB, яка закуплена організацією на 30,11% дешевше від цін МОЗу у 2014 році. Загалом, організації вдалося зекономити 905,7 тис. доларів на закупівлі вакцини HIB.
Препарат | Закупівля МОЗ 2014 р. Вартість за одиницю (без ПДВ та імпортного збору), долари | Закупівля ПРООН, 2015 р.Вартість за одиницю (враховуючи сервісний збір та логістику) |
Haemophilus Influenzae type b Conjugate vaccine | $5,79 | $4,04 |
Цього року ПРООН закупила вакцину HIB виробництва Serum Institute of India Private Ltd (India) — одного з найбільших виробників вакцин у світі. Вакцина має прекваліфікацію Всесвітньої організації охорони здоров’я та використовується у 117 країнах світу. Оскільки, дана вакцина наразі незареєстрована в Україні, то проходитиме процедуру пришвидшеної реєстрації.
В той же час, ПРООН закупила комбіновану вакцину для профілактики кашлюка, дифтерії, правця, гемофільної інфекції та поліомієліту (інактивовану) «Пентаксим» виробництва Sanofi Pasteur SA (Франція) дещо дорожче — за ціною 18,38 доларів. Ця ціна вища ціни МОЗу на 0,94 долара у зв’язку із пізніми термінами підписання договорів між МОЗом та міжнародними організаціями, що напряму впливає подорожчання вакцини.
«Через медійні скандали навколо вакцин багато виробників взагалі не хочуть заходити на ринок України , — стверджує Ольга Стефанишина. — Мало того, через те, що кількість виробників вакцин в світі досить невелика, всі держави замовляють вакцини за 1-1,5 року наперед. Тому Україні довелося фактично скуповувати всі наявні на складах виробників залишки».
На рахунках ПРООН після закупівель вакцин залишилося 1,5 млн доларів — ці кошти будуть витрачені на закупівлю додаткових доз імунобіологічних препаратів.
Довідково:
ПРООН уклала контракти з двома компаніями, що поставлять в Україну потрібні вакцини. Загальна сума підписаних контрактів, за якими закуплять 2 препарати — $ 9 757 170,49, враховуючи логістику та сервісний збір.