Інноваційне лікування гепатиту С стане доступним українським пацієнтам вже цього року

Інноваційне лікування гепатиту С стане доступним українським пацієнтам вже цього року

В Україні кожен 11-й українець інфікований вірусом гепатиту С. Десятки років ця хвороба прирікала на болючу та повільну смерть сотні тисяч пацієнтів. У боротьбі зі страшною недугою люди змушені були розпродувати все своє майно, оскільки потрібні ліки коштують занадто дорого для пересічного українця.

«Сьогодні ми дізналися що ПРООН оголосило тендер на закупівлю препаратів для хворих на вірусні гепатити, серед яких вперше є інноваційне лікування – Софосбувір. Це означає, що тисячі українців з гепатитом С мають шанс вилікувати страшну недугу та жити повноцінним життям. Ми сподіваємося, що ціна, за якою ПРООН закуплятиме інноваційні ліки буде не вищою, аніж спеціальна ціна для України, за якою уже закуповує ці ліки Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні за кошти Глобального фонду», – розповідає Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ «Пацієнти України».

«Ще 4 роки тому про безкоштовне лікування від гепатиту С ніхто й не мріяв. Про найновіше, яким зараз лікуються в Європі, – й поготів. Тоді, в 2012-му нам здавалося: виділення державних коштів і наявність державної програми – це максимальна мета, яку можна досягти», – додає вона.

У 2013 році сотні пацієнтів вийшли під Кабмін з акцією «Приречені». Це був переломний крок на непростому шляху «Пацієнтів України», мета якого – доступне лікування для хворих на гепатит С. Тоді вперше в Україні було розроблено та ухвалено Урядом Державну цільову програму профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів, і МОЗ за державний кошт закупив пегельовані інтерферони. Цей крок став справжнім проривом у боротьбі з епідемією гепатиту в Україні. Проте, життя більшості інфікованих цим вірусом українців залишилося під загрозою: пегельовані інтерферони могли вилікувати не більше 50% хворих.

У 2013 році у світі знайшли спосіб вилікувати гепатит С – препарат Софосбувір. Крім того, що потрібні ліки не були зареєстровані в Україні, захмарні ціни на це лікування руйнували усі надії.

Ми з радістю констатуємо, що нашими спільними зусиллями пацієнтів та партнерських організацій в Україні у 2015 році було зареєстровано інноваційний препарат для лікування гепатиту С – Софосбувір: Совальді виробництва Гілеад та єгипетський генерик Гратеціано виробництва European Egyptian Pharmaceutical Industries. Більше того, завдяки тиску пацієнтських та громадських організацій, а також проактивній роботі Міністерства охорони здоров’я, цей препарат було внесено до переліку ліків, що закуповуватимуться за кошти Державного бюджету України із залученням міжнародних спеціалізованих агенцій за рахунок коштів 2015-го року. Тендер оголошено на закупівлю 6110 флаконів Софосбувіра.

За цим успіхом стоїть незламне бажання жити та пацієнтська спільнота, яка виходила на протестні акції, ініціювала багатоетапні переговори  із залученням представників МОЗ, компанії-виробника, незалежних експертів.

1 Comment

  1. Юрій Очиченко сказав:

    Дуже гарна новина! Моя родичка страждає від гепатіту С, а лікування старими ліками дуже небезпечне. Будь ласка, тримайте нас в курсі розвитку подій щодо софосбувіра!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *