Більше половини важкохворих пацієнтів залишаться без лікування через скорочення бюджету

Більше половини важкохворих пацієнтів залишаться без лікування через скорочення бюджету

Сьогодні діти, хворі на муковісцидоз, вдягнуті у поламані протигази, та активісти пацієнтських організацій провели акцію протесту під стінами Адміністрації Президента. Таким чином вони намагалися привернути увагу Президента на життєву необхідність закупівель ліків для дітей хворих на муковісцидоз, які не можуть нормально дихати.

Пацієнти також хотіли звернути увагу Петра Порошенка на те, що проект Бюджету на 2016 рік прирікає всіх пацієнтів України на неминучу інвалідність та смерть. Вони просять Президента забезпечити базову потребу у лікуванні важкохворих українців.

За підрахунками Міністерства охорони здоров’я, для того, щоб забезпечити хворих потрібними ліками, потрібно закласти у бюджет мінімум 8,1 млрд грн. – саме таку потребу вказано в пояснювальній записці до бюджетного запиту МОЗ. Проте в проекті бюджету на наступний рік на закупівлю медикаментів закладено всього 3,9 млрд. грн. За такого фінансування сотні тисяч хворих ризикують стати інвалідами або померти.

За даними пацієнтів, реальна потреба у ліках – значно більша. Наприклад, для лікування хворих на муковісцидоз – важкої хвороби, що вражає легені та підшлункову залозу, – потрібно 130 млн грн замість запланованих 8 млн. Тобто, за кошти, закладені у бюджеті на 2016 рік, лише 7%  пацієнтів із цим захворюванням отримають потрібні препарати, решта, а це все діти – приречені на жахливу та повільну смерть від нестачі кисню.

«Сьогодні в Україні немає європейського лікування для таких діток, як моя Настя, – розповідає Лариса, мати дівчинки, хворої на муковісцидоз.   – В Міністерстві охорони здоровя нікому не цікаво лікування, яке використовують закордоном. Держава виділяє менше 10% від необхідної потреби на лікування таких діток. Ми прийшли сюди з поламаним протигазом. Хочемо, щоб Президент на власні очі побачив: коли дітки з таким діагнозом не мають лікування, живуть наче у поламаному протигазі. Вони постійно задихаються», – додає вона.

Так, середня тривалість життя хворих на муковісцидоз в Європі – 50 років, в Україні – 15 .

Ситуація із хворими на ВІЛ/СНІД, туберкульоз, вірусні гепатити, орфанні та онкологічні захворювання – не краща. «Вбивчий» проект бюджету-2016 забезпечує ліками в середньому не більше 30% пацієнтів. Без лікування залишаться 9 з 10 хворих на гепатит та 3 з 4 ВІЛ-інфікованих українців. Життя мільйонів пацієнтів залежить від того, чи почують їх чиновники.

«Коли європейські експерти з широко відкритими очима запитують мене, чому наш уряд так безвідповідально ставиться до пацієнтів і чому вони не турбуються про те, як подолати епідемії СНІДу, туберкульозу та гепатиту і як знизити смертність від онкологічних хвороб – я не знаю, що відповідати. – зазначає виконавчий директор БФ  «Пацієнти України» Ольга Стефанишина.  – Цього року сталася унікальна ситуація: Міністерство охорони здоров’я написало запит до Мінфіну на реальну потребу в ліках. Ця потреба становить 8.1 мільярдів. Всі сподівалися, що пані Яресько почує, але марно. Вчора ми побачили проект Бюджету і там підписано вирок для більшої половини важко хворих, бо закладено менше 4 мільярдів гривень».  

Під смертельною небезпекою наразі знаходяться не лише хворі, але й здорові українці, які стануть жертвами поширення епідемій. Україна посідає перше місце в Європі по розповсюдженню вірусних гепатитів та темпами поширення ВІЛ-інфекції.

Щодня в Україні через відсутність ліків помирає близько 1600 пацієнтів.

Контактна особа:

Альона Романюк 093 72 10 800, 050 335 53 01  

тубік

інфо6

інфо7

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *