Анонс акції «Ребус для Яресько: жити чи помирати»

Анонс акції «Ребус для Яресько: жити чи помирати»

Шановні журналісти!

В середу 25 листопада активісти пацієнтських організацій вийдуть з мітингом під стіни Міністерства фінансів України, щоб відстояти своє право на життя. Вони вимагатимуть забезпечити пацієнтів потрібним лікуванням та не скорочувати бюджет, поданий МОЗом на 2016 рік.

Акція  відбудеться в середу 25 листопада о 10:00 за адресою: вул. Межигірська,11 перед будівлею Міністерства фінансів України.

Перед початком акції активісти проведуть короткий прес-брифінг, в якому візьмуть участь:

  • Ольга Стефанишина, БФ «Пацієнти України»
  • Наталія Тимощук, Громадська спілка «Орфалайф-Україна»
  • Ольга Фещенко, ГО «Українська федерація боротьби проти раку»
  • Олег Мартинюк, ГО хворих вірусним гепатитом С «Іскра надії»
  • Сергій Дмитрієв, ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»

В проекті бюджету на наступний рік на закупівлю медикаментів закладено всього 3,4 млрд грн., що значно менше, ніж минулого року. Для того, щоб забезпечити хворих потрібними ліками, Міністерство охорони здоров’я просить закласти у бюджет мінімум 8,1 млрд грн. Якщо Міністерство фінансів затвердить бюджет у розмірі 3,4 млрд грн, то 60% тяжкохворих пацієнтів залишаться без лікування.

Акція пацієнтських організацій покликана не допустити скорочення бюджету, поданого МОЗом. Бюджет на галузь охорони здоров’я у розмірі 3,4 млрд грн може стати вбивчим для більшості пацієнтів. Саме тому активісти пацієнтських організацій під стінами Мінфіну стоятимуть із табличками, на яких буде напис «Яресько, обирай: нам жити чи помирати». Такою акцією тяжкохворі українці намагатимуться привернути увагу до того, що від підпису чиновника залежить їхнє здоров’я та життя. Також пацієнти передадуть для Наталії Яресько червоний маркер, щоб вона пам’ятала про цей вибір і власноруч підтвердила закладення у бюджет коштів, які покриватимуть реальну потребу у лікуванні тяжкохворих українців.

Щодня в Україні від нестачі ліків помирає 1607 людей.

Контактна особа:

Альона Романюк 050 335 53 01, 093 72 10 800

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *