БФ «Пацієнти України» звернулися з відкритим листом до керівництва Державного експертного центру, який контролює реєстрацію ліків в Україні, із закликом не блокувати, а прискорити реєстрацію новітніх препаратів для боротьби з гепатитом в Україні.
У разі реєстрації низки препаратів в Україні, курс лікування вірусного гепатиту С (ВГС) може скоротитися до 12 тижнів, замість колишніх 48. А завдяки спеціальній ціні для нашої країни, за кошти Державного бюджету можна забезпечити лікуванням у 2,5 рази більше пацієнтів. При цьому ефективність новітнього лікування становить 92%, а пацієнти легше переносять його завдяки тому, що побічні ефекти є мінімальними.
За словами Голови Правління БФ «Пацієнти України» Дмитра Шерембея, Державний експертний центр мав змогу зареєструвати препарати, які мають всі міжнародні сертифікати якості, ще місяць тому, але не робить цього. — «Ми маємо справу або з лобізмом фармацевтичних компаній, яким не вигідний вихід на ринок конкурентів, або саботажем всередині державної установи. В будь-якому випадку заручниками ситуації стали тисячі хворих українців. Вони можуть отримати лікування вже цього року, якщо Державний експертний центр зареєструє 3 препарати різних компаній-виробників, які подали документи до ДЕЦ на реєстрацію новітніх препаратів». — заявив Д. Шерембей.
Боротьба за доступність для українців новітнього та ефективного лікування вірусного гепатиту С триває кілька років поспіль. БФ «Пацієнти України» здійснив низку заходів і досягнув, разом з МОЗ, у переговорах із фармацевтичними компаніями-виробниками домовленостей щодо доступу до препарату на території нашої держави за спеціальною ціною.
Позицію пацієнтів про необхідність впровадження сучасного високоефективного лікування ВГС в Україні на зміну існуючим методам лікування пегельованими інтерферонами, які все менше використовуються у світі, підтримує медичне та експертне середовище. Відповідний документ було розроблено та направлено до МОЗу ще на початку травня (Додаток 1).
Загалом проблема вірусних гепатитів в останні роки набуває все більшої актуальності. За оцінками громадських організацій, в Україні до 8% населення живе з вірусом гепатиту С (ВГС), що становить приблизно 3 млн людей. Ризик інфікуватись гепатитом вдесятеро вищий, ніж ВІЛ, а діагностується він часто вже на стадії раку чи цирозу печінки. Якщо своєчасно виявити вірус та почати лікування сучасними препаратами, то понад 90% пацієнтів повністю одужують. На жаль, на даний момент препарати для ефективного лікування ВГС залишаються недоступними для переважної більшості населення України через високу ціну.
[dt_gap height=”20″ /]
[gview file=”/2015/09/press-release_08-09-2015.pdf” save=”1″]
[dt_gap height=”20″ /]
[gview file=”/2015/09/lust_ukr_08-09-2015.pdf” save=”1″]
[dt_gap height=”20″ /]
[gview file=”/2015/09/dodatok_08-09-2015.pdf” save=”1″]