Пацієнти вимагають від Президента Порошенка терміново скликати засідання РНБО через поліомієліт

Пацієнти вимагають від Президента Порошенка терміново скликати засідання РНБО через поліомієліт

БФ «Пацієнти України» вимагає від Президента України терміново скликати позачергове засідання РНБО в зв’язку зі спалахом поліомієліту на Закарпатті. Про це йдеться у відкритому листі-зверненні до Петра Порошенка, надісланому активістами Президенту. У ньому вони вимагають змусити Міністерство охорони здоров’я протягом тижня підписати угоди з міжнародними організаціями, зокрема ЮНІСЕФ, на закупівлю вакцин та невідкладно зібрати робочу групу при Раді національної безпеки і оборони щодо вирішення питання можливого спалаху поліомієліту в державі.

«Навіть у таких африканських країнах як Сомалі, Чад та Нігерія перемогли цю хворобу. Натомість в Україні, в центрі Європи, ми маємо спалах епідемії, — стверджує Дмитро Шерембей, голова правління БФ «Пацієнти України». — Ми не можемо допустити, щоб наша країна стала ізольованою від усього світу, а діти інвалідами. Саме тому ми закликали Президента України невідкладно врегулювати це питання, а також вперше в історії України чесно виділити гроші з бюджету на вакцинування всіх дітей».

Варто відзначити, що програми з вакцинації кожного року катастрофічно недофінансовуються з державного бюджету. Це є порушенням Конвенції ООН з прав дитини, яку Україна підписала у 1991 році. Це ставить під великий сумнів вступ України до Європейського Союзу, де це захворювання вважається подоланим.

У своєму зверненні, окрім виділення в 2016 році достатніх коштів для 100%-го покриття населення України програмами вакцинування по всіх захворюваннях відповідно до Календаря профілактичних щеплень в Україні, пацієнти вимагають розробити основи державної політики у сфері вакцинопрофілактики із залученням провідних національних та міжнародних експертів та розпочати масштабну інформаційну кампанію щодо створення позитивного іміджу програм вакцинування та мотивування українських батьків до проведення щеплень своїм дітям.

У листі йдеться про те, що однією з причин спалаху захворювання став провал державних закупівель ліків у 2014-2015 роках. «За кожне покалічене життя чиновники в Міністерстві охорони здоров’я мають понести відповідальність, — стверджує Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ «Пацієнти України». — В Генеральній прокуратурі вже відкрите кримінальне провадження проти екс-посадовців МОЗу, які минулого року провалили державні закупівлі, тому ми будемо звертатись до прокуратури з вимогою пришвидшити розслідування та долучити до нього докази щодо постраждалих дітей».

Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров’я виступило з ініціативою створення Оперативного штабу з реагування та протидії розповсюдженню захворювання на поліомієліт та процесу надання гуманітарної допомоги. Також Голова Комітету з питань охорони здоров’я України Ольга Богомолець виступила із заявою щодо створення при Раді національної безпеки і оборони відповідної робочої групи. Напередодні ВООЗ підтвердила спалах поліомієліту в Україні. На Закарпатті підтвердили 2 випадки захворювання на поліомієліт у дітей 4 років та 10 місяців. Обидві дитини не були вакциновані.

 

[gview file=”https://patients.org.ua/wp-content/uploads/2015/09/Press_2015-09-07_ukr.pdf”]

 

[gview file=”https://patients.org.ua/wp-content/uploads/2015/09/Letter_2015-09-07_ukr.pdf”]

1 Comment

  1. Денис сказав:

    Прошу Вас рассмотреть данный вопрос.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *