Закупівлям ліків і вакцин через міжнародні організації – бути вже цього року в Україні

Закупівлям ліків і вакцин через міжнародні організації – бути вже цього року в Україні

Сьогодні, 5 серпня 2015 р. у Міністерстві охорони здоров’я України відбувся прес-брифінг, де було оголошено про вибір міжнародних організацій, з якими МОЗ співпрацюватиме для здійснення державних закупівель вже у 2015 році. Цими організаціями стали організації системи ООН, а також британська агенція «Crown Agents».

Найближчим часом МОЗ планує передати закупівельну функцію цим організаціям за такими програмами: вакцинація, ВІЛ/СНІД, туберкульоз, гепатити, онкологія, дитяча гемофілія та харчування для дітей з орфанними захворюваннями. Нагадаємо, що ці організації мають багатолітній успішний досвід у сфері закупівель  для урядів різних країн. Участь у цих тендерах зможуть також взяти і національні виробники ліків, які підтвердять якість свого продукту.

Від імені БФ «Пацієнти України», голова правління організації Дмитро Шерембей наголосив: «Ми дякуємо всім партнерам, які докладали зусиль до цього важливого кроку для пацієнтів. Ми вдячні народним депутатам Верховної ради, які свого часу підтримали прийняття історичних законопроектів № 2150 та № 2151, і особливо – Комітету з питань охорони здоров’я. Висловлюємо глибоку вдячність міжнародним організаціям та національним партнерами, які протягом останнього півроку підтримували пацієнтів України на шляху до цієї мети. Ми сподіваємося, що протягом найближчих днів Міністерство доопрацює необхідні підзаконні акти задля виконання цих законів та оперативно оформить відповідні меморандуми й запити на ліки та вакцини до міжнародних організацій. Умови надання такої допомоги Україні мають бути максимально соціально-орієнтовані та прозорі».

Нагадаємо, що через повний колапс державних тендерів із закупівлі ліків та вакцин у 2014 році, громадські та пацієнтські організації, разом із професійними юристами ініціювали розробку та затвердження законів № 2150 та № 2151 (269-VIII та 332-VIII), які дозволяють уряду України здійснювати закупівлі ліків та вакцин через міжнародні організації. Мета цієї ініціативи: забезпечити пацієнтів України в рамках державного бюджету України якісними ліками в найкоротші терміни, подолавши кричущу корупцію в державних закупівлях: до 40%, тобто майже 2 млрд грн у 2015 році.

Контактна особа: Інна Бойко, 050 381 96 00, inna.b@patients.org.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *