МОЗ обере міжнародні організації для передачі закупівель ліків до кінця липня

МОЗ обере міжнародні організації для передачі закупівель ліків до кінця липня

Закупівлі ліків через міжнародні організації усе ж відбудуться в 2015 році – такі результати представницького круглого столу, який відбувся у Верховній Раді України 07 липня 2015 року. Про це домовилися народні депутати, керівники Міністерства охорони здоров’я та активісти пацієнтських організацій за участі представників міжнародних організацій (ВООЗ, ЮНІСЕФ, ПРООН, Crown Agents, IDA та ін.). Це дозволить здешевити вартість препаратів, які закуповуються за кошти державного бюджету на 42% та прибрати корупційні схеми, що існують при закупівлі ліків за кошти державного бюджету.

“На сьогодні бюджет Міністерства охорони здоров’я на закупівлю ліків складає 4 млрд. 98 млн. грн., – стверджує Ігор Перегінець, заступник Міністра охорони здоров’я. – Передача закупівель міжнародним організаціям дозволить  ефективно використати навіть ці обмежені ресурси та уникнути корупційних схем під час закупівель. Ми вже маємо готові номенклатури по 19 програмах і до кінця липня оберемо міжнародні організації,з якими підпишемо контракти”.

Окрім того, передача закупівель міжнародним організаціям дозволить українським виробникам ліків отримати спрощену процедуру реєстрації для виходу на міжнародний ринок. Це стане відкриттям світових ринків для багатьох українських компаній, продукція яких відповідає світовим стандартам. Препарати, які закуповують ці організації, проходить жорстку процедуру контролю якості.

Слід нагадати, що закон про передачу закупівель міжнародним організаціям № 269-VIII був прийнятий Верховною Радою ще в березні місяці. Тим не менше підготовчий процес тривав 3 місяці.

“Сьогодні ми робимо ще один крок на шляху наближення України до європейських стандартів у галузі охорони здоров’я – шляхом імплементації доленосних і реформаторських для країни законів, у розробці яких я мала честь брати участь. До сьогодні МОЗ було фактично “міністерством торгівлі”, яке гендлювало людським здоров’ям та життям, реалізуючи корупційні схеми у сфері держзакупівель. Більше цього, сподіваюся, не буде. І, як голова профільного парламентського комітету,  готова забезпечити політичну підтримку того, щоб закупівлі у 2015 та подальших роках, до моменту створення в Україні прозорого механізму державних закупівель –  здійснювались через міжнародні організації. ― заявила під час круглого столу Ольга Богомолець, голова парламентського комітету з питань охорони здоров’я.

На круглому столі міжнародні неприбуткові організації засвідчили свою готовність майже в повному об’ємі закуповувати ліки для українських пацієнтів в найкоротші терміни. В середньому термін поставки ліків після підписання Міністерством охорони здоров’я документів та перерахування грошей становить від 2 тижнів до 6 місяців. Окрім того міжнародні організації засвідчили свою готовність до виконання окремих функцій в процесі закупівель, як то логістика, формування електронних баз потреб, дистрибуції, тощо.

«Це історичний момент та велика перемога для нас, бо це була від початку ідея громадськості та пацієнтів. Сьогодні, отримавши офіційні заяви як від МОЗу так і від міжнародних організацій, зроблено важливий крок для передачі закупівель міжнародним організаціям і ми будемо все робити для того, щоб процес був прозорим, а пацієнти і надалі були його частиною і все контролювали», – каже Дмитро Шерембей, голова правління БФ «Пацієнти України».

Відповідно до закону, Україна може закуповувати ліки через  найбільші міжнародні неприбуткові організації системи ООН, такі як: Всесвітня організація охорони здоров’я , ЮНІСЕФ, Програми розвитку ООН, а також IDA (Голландія), Crown Agents (Великобританія) Partnership For Supply Chain Management (США), GDF (Швейцарія).

Контактна особа: Устінова Олександра, 067 550 15 70, 0.ustinova@antac.org.ua

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *