Українці вишикувались в чергу за ліками – до Яценюка

Українці вишикувались в чергу за ліками – до Яценюка

Понад 200 хворих на ВІЛ/СНІД пацієнтів вишикувалися у чергу до Кабінету Міністрів України за ліками. Таким чином вони заявили про відсутність ліків для 30 тис. ВІЛ-інфікованих українців і передали Прем’єру листа з вимогою взяти проблему ліків під особистий контроль.

«Минулого місяця ми зверталися до Прем’єр-міністра України із закликом не допустити, щоб 30 тис. ВІЛ-інфікованих людей залишилися без лікування, – розповідає Дмитро Шерембей, голова правління БФ «Пацієнти України». – Але, попри обіцянки, уряд так і не вирішив проблему!!! І українці, які мали отримати препарати, залишаться без лікування».

Місяць тому активісти та ВІЛ-інфіковані провели акцію під стінами Кабінету Міністрів України, облаштувавши символічне кладовище. Вони вимагали вирішити проблему з компанією «Вектор Фарма»/«Фіоліс»,  яка повинна була поставити ліки для пацієнтів, але так цього і не зробила. Компанія, отримавши 100% передоплату від держави ще в кінці грудня минулого року, так і не поставила ліки, за які було заплачено.

«Ми попереджали Міністра охорони здоров’я Олександра Квіташвілі про ймовірну катастрофу за кілька місяців до того, як стало зрозуміло, що компанія не поставлятиме препарати пацієнтам, – стверджує Віталій Шабунін, голова правління ГО «Центр протидії корупції». – Але МОЗ не вирішив проблему і компанія так і не поставила ліки», – додає він.

Нехтуючи ситуацію, яка склалася з ліками для такої кількості смертельно-хворих українців, які помруть без лікування, на минулому засіданні Уряду Міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі відзвітував про те, що проблема вирішена, тому що компанія «Вектор Фарма»/«Фіоліс» все ж поставила 8% препаратів від необхідної за контрактом кількості.

«Це тотальна катастрофа, якої не було в Україні з 2003 року, коли почалися перші програми лікування ВІЛ/СНІДу, – розповідає Володимир Жовтяк, голова ВБО «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД». – Адже проблема не була вирішена, більше того, вона погіршилася. Ми, за рахунок своїх запасів для пацієнтів, яким ми забезпечуємо лікування, перекрили нестачу в ліках на 1,5-2 місяці. Але вже з кінця липня, і пацієнти, які знаходяться на державному лікуванні, і ті, яким забезпечує лікування наша організація за рахунок допомоги від Глобального фонду, залишаться без ліків взагалі, у випадку, якщо ситуація з «Вектор Фарма» не вирішиться», – додає Володимир Жовтяк.

На кінець 2015 року на лікуванні ВІЛ/СНІДу в Україні має перебувати  64 194 млн. людей за рахунок бюджетних коштів та 18406 млн. пацієнтів за рахунок коштів Глобального фонду по боротьбі з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією. Станом на 01.01.2015, 51754 млн. пацієнтів лікуються за рахунок бюджетних коштів та закупівель, які проводить Міністерство охорони здоров’я. 14573 млн. пацієнтів перебувають на лікуванні за рахунок допомоги Україні Глобальним фондом по боротьбі з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією.

Хочемо нагадати, що у разі вживання антиретровірусної терапії – ліків, що приймають люди, інфіковані вірусом ВІЛ, людина може прожити довге та повноцінне життя, мати здорових дітей. Хворий, який приймає антиретровірусну терапію не може інфікувати інших людей, саме тому забезпечення пацієнтів з таким діагнозом лікуванням є найкращим способом боротьби з розповсюдженням епідемії СНІДу. Антиретровірусну терапію в усьому світі не продають в аптеках, і людина може отримати лікування виключно в державних установах. Тобто, у разі не поставок лікування за державний кошт в медичні заклади та СНІД-центри, пацієнти з таким діагнозом приречені на смерть.

 

Контактні особи:

Людмила Гавриш 096 789 41 94

Леся Шутко 067 245 38 75

[gview file=”https://patients.org.ua/wp-content/uploads/2015/07/vih-86_YAtsenyuku_A-P-.pdf”]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *