Черга за лікуванням в КабМін. 30 тисяч смертельно-хворих лишили без лікування

Черга за лікуванням в КабМін. 30 тисяч смертельно-хворих лишили без лікування

Шановні журналісти!

Більш ніж 200 пацієнтів  вишикуються в чергу за лікуванням до Кабінету Міністрів України.  Причина – МОЗ досі не закупив ліки, а Кабмін не проконтролював виконання державних програм з лікування, через що 30 тис. ВІЛ-інфікованих українців залишилися напризволяще.

Акція розпочнеться в середу, 1 липня, о 9.30 біля 6 під’їзду КабМіну (вхід з вул. Садової).

Активісти та пацієнти стоятимуть в черзі до Прем’єра Яценюка, щоб отримати лікування, поставку якого Уряд доручив проконтролювати Арсену Авакову.   Насправді ліків, закуплених у 2014 році, досі немає в лікарнях та СНІД-центрах.

Перед акцією відбудеться прес-брифінг, де візьмуть участь:

  • Дмитро Шерембей, БФ «Пацієнти України»
  • Віталій Шабунін, «Центр протидії корупції»
  • Володимир Жовтяк, «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ»

Хочемо нагадати, що Кабінет Міністрів України обіцяв вирішити проблему до 10 червня, а Міністерство охорони здоров’я України відзвітувало, що поставка ліків для 30 тис. ВІЛ-інфікованих очікується 22 червня. Незважаючи на те, що громадські організації із власних резервів розвезли по регіонам препарати, їх залишки все одно вичерпуються. Ситуація з лікуванням і надалі критична.

Щоб наочно показати, що сьогодні відбувається з препаратами, і що люди стоять в чергах, щоб отримати лікування, активісти та ВІЛ-інфіковані вишикуються в чергу за ліками до КабМіну, який відзвітував їх наявністю. Вони вимагатимуть від Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка вирішити проблему з ліками для 30 тис. ВІЛ-інфікованих українців, які без них помруть.

Контактні особи:

Людмила Гавриш 096 789 41 94

Леся Шутко 067 245 38 75

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *