МОЗ провалив програму державних закупівель ліків – БФ «Пацієнти України»

МОЗ провалив програму державних закупівель ліків – БФ «Пацієнти України»

Програма державних закупівель ліків цілковито провалена Міністерством охорони здоров’я. Про це заявляють активісти та експерти Благодійного фонду «Пацієнти України» та ГО «Центр протидії корупції». Станом на 22 червня, тобто за 6 місяців 2015-го року, не зроблено навіть першого кроку на шляху до здійснення державних закупівель ліків та вакцин, а саме: не затверджено жодної номенклатури лікарських засобів.

 «Ми мусимо констатувати, що ситуація із державними закупівлями ліків та вакцин зайшла в глухий кут. Міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі за 6 місяців своєї роботи не зробив жодного дієвого кроку, щоб запустити процес державних закупівель: ані за національною звичною процедурою, ані через міжнародні організації», – заявляє Дмитро Шерембей, Голова БФ «Пацієнти України».

За словами активістів, ситуація нині є навіть гіршою, ніж ситуація 2014-го року, коли деякі тендери було оголошено в квітні 2014-го року, а номенклатури лікарських засобів були затверджені значно раніше. Повний цикл закупівлі триває 6 місяців, саме тому не розпочаті закупівлі станом на червень – це загроза зриву програм лікування.

«Нагадаю, міністр Квіташвілі обіцяв, що всі державні тендери будуть проведено в квітні, і того колапсу з ліками, який стався в 2014-му році, він особисто не допустить, – каже Віталій Шабунін, голова правління ГО «Центр протидії корупції». – Якщо ж говорити про закупівлі через міжнародні організації (ВООЗ, ЮНІСЕФ та інші), то тут також не зроблено жодного реального кроку.» Після ухвалення Верховною Радою законів про закупівлі через міжнародні організації – ще 19 березня, не затверджено жодного підзаконного акту, щоб ці закони можна було реалізувати. Тобто, вже 3 місяці ця ініціатива пацієнтів та депутатів повністю паралізована МОЗом. Жодна з міжнародних організацій досі не отримала офіційного запиту від українського міністерства, щоб розпочати офіційні перемовини щодо їхньої участі у державних закупівлях. Ба більше, керівництво МОЗ уже заявляє про те, що міжнародні закупівлі цього року не відбудуться – через брак часу. Таким чином, МОЗ порушує два основних документи країни щодо реформ: Коаліційну Угоду фракцій Верховної Ради та Програму дій Уряду України. У той же час, Міністерство звітує на численних брифінгах, прес-конференціях та на своїй офіційній сторінці у Фейсбуці, щодо кількості проведених засідань комісій, залучених фахівців та громадських організацій до процесу проведення державних закупівель.

«МОЗ може скільки завгодно засідати, звітувати та виправдовуватися. Всі ці цифри є лише процесом, за яким не видно результату, а саме – старту державних закупівель. А участь пацієнтських організацій в цих засіданнях є здебільшого формальною, оскільки до їх аргументів члени експертно-технічної групи не дослухаються», – каже виконавчий директор БФ «Пацієнти України» Ольга Стефанишина.

Контактна особа:

Устінова Олександра, 067 550 15 70

1 Comment

  1. Анна сказав:

    В таком случае это министерство и лично министра нужно судить. Раз он взялся за этот процесс и не выполнил его. А ведь от его действий зависят жизни людей. Как можно было это допустить?!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *