Анонс акції «4 млрд. пирога для МОЗ»

Анонс акції «4 млрд. пирога для МОЗ»

Шановні журналісти, запрошуємо вас на  акцію «4 млрд. пирога для МОЗ», яка відбудеться 18 червня о 9.30 під стінами Міністерства охорони здоров’я України.

Активісти пацієнтських та антикорупційних організацій протестуватимуть проти керівництва Міністерства охорони здоровя, яке  повністю  провалює реалізацію Законів № 269-VIII та 332-VIII (колишні 2150,  2151) та зриває можливість закупівель ліків та вакцин через міжнародні організації у 2015 році.  Через це сотні тисяч  пацієнтів з  ВІЛ/СНІД, гепатитом, онкологією, туберкульозом знову залишаться без лікування. Активісти вбачають у саботажі  з боку МОЗ бажання зберегти старі корупційні схеми на закупівлях ліків. А відтак – прагнення знову “розпилити” 4-х мільярдний державний бюджет.

Активісти принесуть під стіни МОЗ «бюджетний пиріг» та пилу, якими запропонують міністерству «розпилити» державні кошти, виділені на закупівлю ліків.

Також активісти передадуть звернення до Президента України Петра Порошенка з вимогою негайно взяти під особистий контроль  виконання прийнятих законів № 2150 та №2151, які він свого часу визнав невідкладними, та сприяти передачі закупівель ліків та вакцин до міжнародних організацій. Звернуться активісти і до голів усіх фракцій, що входять до Коаліції депутатських фракцій, з вимогою розібратися в діях профільного Міністра, який не здатен виконати текст Коаліційної Угоди.

Під час акції відбудеться брифінг для ЗМІ. Учасники брифінгу: 

  • Єгор Соболєв, голова комітету Верховної Ради із запобігання та протидії корупції
  • Ганна Гопко, голова комітету Верховної Ради у закордонних справах
  • Оксана Корчинська, член комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я
  • Дмитро Шерембей, Голова БФ “Пацієнти України”
  • Віталій Шабунін Голова ГО “Центр протидії корупції”

Нагадаємо, що через повний провал державних тендерів із закупівлі ліків та вакцин в 2014 році, громадські та пацієнтські організації, разом із професійними юристами в найкоротші терміни розробили,  ВР ухвалила, а Президент підписав Закони №2150 та 2151, які дозволять Уряду України здійснювати закупівлі ліків та вакцин через міжнародні організації.  Однак МОЗ вперто ігнорує та зриває виконання цих законів,  що грає на руку «тендерній мафії», яка десятиріччями сидить на закупівлях ліків та вакцин в Україні.

 

Конатактні ососби:

067 465 54 26 Наталя Красненкова

067 580 10 12 Марина Єнжиєвська

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *