30 тис. хворих на СНІД залишаться без лікування

30 тис. хворих на СНІД залишаться без лікування

Сьогодні пацієнтські організації провели акцію «Кладовище замість ліків», облаштувавши символічне кладовище на схилі навпроти Кабінету Міністрів України. Вони огородили частину Маріїнського парку та почали огороджувати місця під ймовірні могили. Цією акцією ВІЛ-позитивні українці хотіли привернути увагу Прем’єр-міністра України  та Уряду до того, що вже за 3 тижні в Україні закінчаться ліки для 30 тисяч хворих на ВІЛ/СНІД.

«Ми звертаємося до Прем’єр-міністра України та Уряду із закликом не допустити катастрофи, адже вже за 3 тижні в Україні закінчаться ліки для 30 тисяч ВІЛ-позитивних людей. Тільки цього року Мережа врятувала життя понад 66 тисяч пацієнтів, здійснивши закупівлю препаратів на першій квартал 2015 року, – стверджує Володимир Жовтяк, голова ВБО «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД».  – Але вже сьогодні ми знову опинилися в ситуації, яку може вирішити лише політична воля керівництва держави та пришвидшення процесу поставки ліків», – додав він.

За інформацією ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» вже 15 червня в Україні закінчаться ліки для тисяч ВІЛ-позитивних людей. До кінця червня ця доля очікує всіх, хто перебуває на програмах лікування, що включають в себе такі препарати як Ламівудин, Зидовудин /Ламівудин, Ефавіренз, а це майже 30 тисяч пацієнтів по всій Україні.

Причиною такої гострої нестачі ліків є рішення, прийняте ще минулого року. У 2014 році до постанови Кабінету Міністрів України №117 була внесена «лобістська норма», що дозволила постачальникам ліків отримати 100% передоплату товару та 6 місяців відстрочки поставок.

Тепер  ліки, які пацієнти державних програм лікування мали отримати  до кінця 2014 року, могли бути поставлені в Україну тільки в червні 2015. Але, як стверджують пацієнти, недобросовісні компанії, отримавши наперед гроші, навіть не збираються постачати ліків.

«Ми вже маємо достовірну інформацію про те, що всі медикаменти, які повинна була поставити компанія «Вектор Фарм» не будуть поставлені в Україну, а ліки закінчаться ще й до очікуваного строку поставки, а саме 10 червня, – стверджує Дмитро Шерембей, голова правління БФ «Пацієнти України». Вирішувати ситуацію потрібно невідкладно, поки є час все виправити і поставити ліки в лікарні до зазначеного терміну. Минулого року рішенням Кабміну було здійснено страшну помилку, що тепер коштує пацієнтам життя. Її потрібно виправити негайно», – додає він.

Слід відзначити, що замість поставок ліків, компанія «Вектор Фарм» подала на Міністерство охорони здоров’я до суду. Власники компанії, отримавши 52 мільйони 600 тисяч гривень оплати за препарати в грудні 2014 року, вимагають від держави тепер компенсації за зріст курсу іноземної валюти. «Це повна нісенітниця, враховуючи, що компанія отримала 100% передоплату і мала змогу оплатити виробництво препаратів ще пів року тому, або конвертувати ці гроші в валюту, – розповідає Віталій Шабунін, голова правління «Центру протидії корупції». – Такі кроки компанії не можна розцінювати як ніщо інше, окрім затягування часу, щоб не поставляти препарати», – додав він.

Допоки Міністерство охорони здоров’я буде змушено ходити по судам, ліків хворі на ВІЛ/СНІД не побачать. Саме тому вони прийшли до Кабінету Міністрів України з вимогою допомогти врегулювати цю ситуацію на вищому політичному рівні та поставити ліки в лікарні до 10 червня. До акції приєдналися 13 регіонів України, а саме: Одеса, Рівне, Дніпропетровськ, Харків, Кіровоград, Херсон (Скадовськ), Краматорськ, Маріуполь, Запоріжжя, Сєвєродонецьк, Чернігів, Чернівці, Львів.

Контактні особи:

Анна Константінова 067 932 05 16,

Леся  Шутко 067 245 38 75,

Марина Єнжиєвська 067 580 10 12.

 

DSC_0220 [gview file=”https://patients.org.ua/wp-content/uploads/2015/05/Zvernennya-do-YAtsenyuka-A.P..pdf”] Map1 domino_effect_chema

1 Comment

  1. Лариса сказав:

    Уважаемые,коллеги!!!Доброго Дня!!!!Есть для нас всех предложение отправить все письма обращение в Комитет по здоровью в Европарламент,нужно Ваше согласие. Там ждут от нас писем по сложившейся ситуации в Украине . С большим уважением к Вам Лариса Борисенко, руководитель Днепропетровской областной организации “Перекрёсток”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *