Анонс!

Шановні журналісти!

Запрошуємо вас на акцію «Кладовище замість ліків», яка розпочнеться в середу, 27 травня, о 9.30 навпроти Кабінету Міністрів України за адресою:  вул. Грушевського 12/2.

Пацієнти хворі на СНІД, облаштовуватимуть символічне кладовище на схилі навпроти Кабінету Міністрів України, огороджуючи стрічкою місце для могил. Цим вони хочуть привернути увагу Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка до того, що через 3 тижні в Україні закінчаться ліки, які входять до схем лікування для 20 000 ВІЛ-позитивних людей, що для більшості з цих людей означатиме смертельний вирок.

Перед початком акції пацієнти проведуть короткий прес-брифінг. В прес-брифінгу візьмуть участь:

  • Володимир Жовтяк, Голова Координаційної Ради ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»;
  • Віталій Шабунін, Голова правління «Центру протидії корупції»;
  • Дмитро Шерембей, Голова БФ «Пацієнти України».

Справа в тому, що наприкінці 2014-го року, Кабінет міністрів України вніс зміни до  постанови №117, якими дозволив  здійснення 100%-ї передоплати ліків на 6 місяців вперед до моменту поставки. Відповідно, всі фармацевтичні компанії в кінці року отримали від Міністерства охорони здоров’я 100%-ву передплату за товар, який мали поставити лише в червні цього року. У зв’язку з цим, наразі склалася ситуація, що деякі компанії не поставлять ліки для 20 000 людей, що живуть з ВІЛ, отримавши попередню 100% оплату. Ситуація критична, яка на разі не вирішується владою. Якщо ліки не будуть поставлені вчасно, то вже в червні в Україні перші 4 000 людей перервуть лікування, а до кінця року очікується величезна кількість смертей. Більше того, вся Загальнодержавна цільова соціальна програма протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки буде фактично завалена владою.

Щоб привернути увагу до цієї проблеми,  люди, що живуть з ВІЛ, прийдуть під Кабінет міністрів України, терміново вимагати вирішення ситуації, яка склалася з ліками.

 

Контактні особи:

Анна Константінова 067 932 05 16, Леся  Шутко 067 245 38 75, Марина Єнжиєвська 067 580 10 12.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *