В України з’явилась можливість отримати найбільш сучасне лікування вірусного гепатиту С

В України з’явилась можливість отримати найбільш сучасне лікування вірусного гепатиту С

Про таку домовленість стало відомо за результатами зустрічі з представниками Міністерства охорони здоров’я та фармацевтичною компанією «Гілеад Сайнсіс», яка вже цього року готова надати допомогу Україні у лікуванні гепатиту.

Йдеться про препарат Софосбувір, вартість лікування яким у європейських країнах сягає  80 тис. євро за один курс.

На перемовинах було обговорено  можливість МОЗ отримати спеціальну ціну на цей препарат для закупівлі за кошти державного бюджету. Саме пацієнтська організація стала рушійною силою в організації таких тристоронніх перемовин.

Ефективність лікування гепатитів Софосбувіром, за даними клінічних досліджень, складає 92%, в той час як від аналогічних препаратів, що зазвичай закуповуються Україною, – лише 40% – 50%.

«Цей препарат продають урядам таких країн, як Грузія та Єгипет по 900 доларів за курс, і ми сподіваємося, що досягнемо цього теж, – стверджує Дмитро Шерембей, голова правління БФ «Пацієнти України.Якщо буде досягнуто домовленостей між МОЗ та «Гілеад Сайнсіс», то це дозволить врятувати десятки тисяч пацієнтів. Наша організація 2 роки добивалася таких умов для України, і саме завдяки вдалій співпраці громадських організацій та Міністерства, це стало можливим».

Офіційно на обліку в Україні стоїть 44 тис. хворих на гепатит С, яким необхідне лікування. Передбачається, що завдяки гуманітарній допомозі та поступовому зниженню цін, який задекларувала компанія на препарати, цих пацієнтів вдасться пролікувати протягом 5 років.

«Рівень поширеності  вірусного гепатиту С в Україні – достатньо високий , стверджує Ігор Перегінець, заступник Міністра охорони здоров’я України. За оціночними даними експертів, від 3% до 8% населення України інфіковано вірусом гепатиту С, що складає приблизно 1,3 5 млн. осіб. Міністерство робить все необхідне, аби забезпечити якісним і доступним лікуванням пацієнтів, щоб зупинити поширення епідемії в Україні. Ми розробимо електронну базу пацієнтів, якої, на жаль, ніколи не було в Україні, для ведення обліку пацієнтів та використання препаратів. Також Міністерством вже розробляються відповідні протоколи лікування для використання лікарями нового препарату для  лікування гепатитів».

Окрім того, Міністерство охорони здоров’я задекларувало свою готовність у найкоротший термін допомогти з реєстрацією препарату Софосбувір в Україні, щоб прискорити отримання ліків пацієнтами.

Варто зазначити, що в Україні третій рік поспіль діє Державна цільова соціальна програма профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року, в межах якої щорічно виділяються кошти на лікування цього захворювання. У 2015 році сукупний бюджет Міністерства охорони здоров’я та Державної установи «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського НАМН України» на закупівлю ліків для лікування вірусного гепатиту С склав близько 150 млн. грн.

 

 

 

 

 

8 Comments

 1. ираклий сказав:

  Подскажите как можно стать участником этой гос.программы? А то в местной больнице говорят что им не выделили препарат. Буду благодарен за любую информацию.

  • Iryna Revenko сказав:

   Добрый день Ираклий,

   Сейчас этот препарат еще недоступен, он находится на последних этапах регистрации. Посетите сайт общественной организации “Зупинимо гепатит” http://hvstop.org. Там Вы найдете информацию как стать на очередь получения противовирусной терапии.

 2. Віктор сказав:

  жінка 41 рік, була включена в державну програму лікування гепатиту С
  Пегасис+Копегус
  але нажаль через півроку терапії, невтішна новина – вірусоогічний прорив
  з програми була знята і варіантів лікування просто не залишилось

  лише альтернтивними ліками як харвоні чи іншими …., але ціни просто неймовірні, одна надія тільки на підтримку держави

  чи можливо стати учасником програми лікування гепатитів Софосбувіром ?

  дякую

  • Iryna Revenko сказав:

   Доброго дня Вікторе,

   Звертайтеся за консультацією до Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України http://duieih.kiev.ua/, або до Всеукраїнської громадської організації “Зупинимо гепатит” http://hvstop.org/.

 3. Дмитрий сказав:

  Добрый день! Подскажите, пожалуйста, с октября месяца есть какие-то продвижения по данной теме?
  На сайте http://hvstop.org/ прошел регистрацию, но никто не отзванивался и не отвечал. Пробовал звонить по контактному номеру – номер отключен и не используется.
  Болею уже лет 16, из которых последние 10 лет вообще сижу дома без работы, соответственно дорогие варианты лечения не по карману. Только поддержка доступными гепатопротекторами.
  Спасибо. С уважением, Дмитрий.

 4. Ирина сказав:

  Также зарегистрировалась в пятой инфекц.больнице. Пока никто не звонит. Обнаружен гератит с 4 года назад.уже с 4-й степ.
  Фиброза

 5. Mms сказав:

  Скажіть будьласка про лікування гепатиту с mms

  • Пришко Ольга сказав:

   В Україні є державне безкоштовне лікування Гепатиту С. Інструкція, як отримати лікування за державний кошт: https://www.facebook.com/patients.org.ua/posts/1474844735927339

   Пацієнт має написати заяву на отримання безкоштовного лікування на ім’я начальника обласного департаменту охорони здоров’я та на головного лікаря лікарні, де пацієнта обслуговуює інфекціоніст. Заяви відносите ОСОБИСТО до їх канцелярій або секретарів. На обидві заяви ви робите по 1 копії, щоб на вашій копії поставили № вхідного листа (копії із номерами зберігаєте у себе, як доказ вашого звернення). У заяві можете вказати ваш номер телефону та поштову адресу, щоб їм простіше було з вами контактувати та надіслати письмову відповідь. До заяви важливо додати копії всіх аналізів,що пацієнт проходив по захворюванню.
   Чекаєте на їх відповідь. У разі необхідності, телефонуйте! 050 335 53 01

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *