Передати закупівлю ліків міжнародним організаціям на 4 роки Верховна Рада України може вже наступного тижня

Передати закупівлю ліків міжнародним організаціям на 4 роки Верховна Рада України може вже наступного тижня

Сьогодні Комітет з питань охорони здоров’я Верховної Ради України розглянув пакет законопроектів №2150 та №2151 про передачу закупівель ліків міжнародним організаціям та рекомендував Парламенту прийняти його наступного тижня за основу та в цілому.

Слід зауважити, що саме наступного тижня в сесійній залі розглядатимуть пакет законопроектів, яким врегульовується передача закупівель ліків міжнародним організаціям. До пакету ввійшло 2 законопроекти: №2150, рекомендований Комітетом охорони здоров’я та №2151, який врегульовує питання в сфері державних закупівель та оподаткування.

«Ми рекомендуватимемо проголосувати за пакет законопроектів  про передачу закупівель ліків міжнародним організаціям відразу в першому читанні та в цілому вже наступного сесійного тижня, – стверджує Ольга Богомолець, голова Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України. – Це вкрай важливо для українських пацієнтів, щоб ВООЗ, ЮНІСЕФ та інші міжнародні організації мали змогу приступити до процесу закупівель якнайшвидше та вчасно поставити ліки в лікарні».

Слід відзначити, що 12 березня депутати, Міністерство охорони здоров’я, експерти та громадські активісти дійшли згоди щодо спірних питань в законопроектах і подали єдині спільні, підтримані всіма учасниками процесу, законопроекти №2150 та №2151.

«Підписи зацікавлених депутатів представників всіх партій Коаліції – це спільна перемога громадянського суспільства на шляху до реформи охорони здоров’я, – стверджує Дмитро Шерембей, голова правління БФ «Пацієнти України». – Ми закликаємо парламентарів в найкоротші терміни підтримати законопроекти №2150 та №2151, які йдуть пакетом, адже саме від рішення депутатів сьогодні залежить життя сотень тисяч пацієнтів».

Підписи під пакетом законопроектів №2150 та №2151 поставили О. Богомолець (БПП), В. Сюмар (НФ), Г. Гопко (Самопоміч), І. Іонова (БПП), О. Корчинська (РП) та Г. Загорій (БПП), О. Третьяков (БПП), І. Алексєєв (НФ), О.  Дроздик (НФ), І. Сисоєнко (Самопоміч), К. Яриніч (БПП), Т. Кремінь (НФ), О. Мусій (БПП).

Серед основних компромісних домовленостей стало включення до переліку препаратів, що закуповуватимуться разом з ліками, виробів медичного призначення, скорочення попереднього терміну закупівель до 4 років та розширення списку міжнародних закупівельних агенцій, які зможуть здійснювати закупівлі для України з 2 до 6. Серед них: ВООЗ, ЮНІСЕФ, IDA Foundation (Нідерланди), Crown Agents (Велика Британія), Partnership for supply chain management (PFSCM) (Америка), Global Drug Facility (GDF) (Швейцарія).

 

Контактна особа:

Устінова Олександра

067 550 15 70

Oleksandra.u@patients.org.ua

2 Comments

  1. Александр сказав:

    Очередной дешевый и без результативный треп! я из подконтрольной Украине Луганской области, после трансплантации. Не получаю лекарства уже 10 месяцев. С сентября обращался в МОЗ, чтоб мне предоставили лекарства, ни какого результата. Писал президенту, после этого дали мифортик на 2 месяца и на этом все. На горячей линии МОЗ приняли мое повторное обращение и уже больше месяца прошло, а ответа нет. Операторы предлагают остаться на связи, включают музыку, а через 3 минуты скидывают разговор и больше я им дозвониться не могу. уже неделю не могу им дозвониться. в Северодонецкой областной больнице, перенесенную из Луганска, сказали, что лекарств не будет 3 -2 месяца. Но есть прогресс за 10 месяцев, наконец таки, взяли мои документы на оформление лекарств. А перед этим еще в августе обращался в Харьковский МОЗ, где меня отшили, сказали, чтоб я обращался в Днепропетровск или другую область. Сказали еще, что может в другой области мне повезет – не повезло. Куда не обращался, везде получил отказ.

  2. Леонтий Михайлович сказав:

    Бардак у системі, іншого слова не знайти. Якщо ліки коштують більше 2000 грн на місяць, а пенсія 1050 грн інваліда дитинства, то як бути. Якщо до лютого виписували безкоштовно рецепти, то тепер відмінили і ніхто не може пояснити чому і до яких пір.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *