Народні депутати подаватимуть спільний пакет законопроектів про передачу закупівель міжнародними організаціям

Народні депутати подаватимуть спільний пакет законопроектів про передачу закупівель міжнародними організаціям

Протягом 4-5 березня, під час робочої зустрічі в приміщенні Верховної Ради України, в якій взяли участь представники Міністерства охорони здоров’я, громадські активісти та народні депутати Ольга Богомолець (БПП), Ганна Гопко (“Самопоміч”), Оксана Корчинська (Радикальна партія України), Ірина Сисоєнко (“Самопоміч”), Марія Іонова (БПП), Гліб Загорій (БПП), Олександр Третяков (БПП), Костянтин Яриніч (БПП) було досягнуто домовленості подавати єдиний спільний пакет законопроектів щодо передачі закупівель ліків міжнародним організаціям.

Автори всіх 3-х пакетів  законопроектів, які погодили спірні положення у законопроектах, дійшли згоди відкликати свої законопроекти та подати один спільний пакет законопроектів. Зокрема, під час зустрічі було досягнуто домовленостей про внесення в спільний пакет законопроектів наступних пунктів, що стали консенсусом під час переговорів, а саме:

– окрім лікарських засобів, предметом закупівель міжнародними організаціями будуть вироби медичного призначення, а також пов’язані із ними послуги з закупівлі та логістики;

– розпорядником коштів буде Міністерство охорони здоров’я;

– визначено, що заявник не повинен декларувати ціну на ліки та вироби медичного призначення;

– в прикінцевих положеннях будуть детально прописані нормативно-правові акти, які потрібно створити або змінити із зазначенням конкретних міністерств та відомств задля усунення корупційних ризиків та можливості імплементації процедури закупівлі в цілому;

– товари будуть постачатися у міжнародній упаковці та з маркуванням мовою оригіналу;

– скасовується реєстраційний збір та усі супутні збори;

– реєстрація лікарських засобів та виробів медичного призначення триватиме 7 робочих днів, включно з експертизою.

Єдиним до цього часу невирішеним дискусійним питанням залишається термін передачі закупівель до міжнародних організацій. МОЗ, громадські активісти, а також автори законопроектів №2150 та №2151 наголошують на необхідності передачі закупівель щонайменше на 5 років, допоки в Міністерстві не буде проведена реформа та знищенні корупційні схеми, тоді як автори альтернативних законопроектів пропонують визначити термін закупівлі ліків міжнародними організаціями максимум у 3.5 роки.

Важливо те, що всі сторони перемовин погодили розширення кількості міжнародних організацій,  за допомогою яких відбуватимуться державні закупівлі ліків. Окрім спеціалізованих фондів, організацій та механізмів ООН (до яких належать, серед інших, ВООЗ та ЮНІСЕФ), список поповнився ще 5 організаціями, а саме: IDA Foundation (Нідерланди), Crown Agents (Велика Британія), Partnership for supply chain management (PFSCM) (Америка), Global Drug Facility (GDF) (Швейцарія), Vaccine Alliance GAVI (Швейцарія).

У вівторок до Парламенту буде поданий спільний законопроект за підписами усіх перерахованих вище депутатів. Автори сподіваються на його швидке проходження у Комітеті з питань охорони здоров’я та винесення на голосування до сесійної зали в першому читанні та в цілому через нагальну потребу терміново закупити ліки для важко хворих.

 

Контактна особа:

 

Устінова Олександра

067 550 15 70

o.ustinova@antac.org.ua

 

1 Comment

 1. Valentina Pawlak сказав:

  Дорогі друзі,
  я дуже задоволена цими 2 законами. Дай боже, тай й приймуть.
  Запрошую завітати до моєї аптеки, щоб Ви своїми очима побачили, як вона працює.
  Я готова передати Вам свій 13 річний німецький аптечний досвід для того, щоб у Вас була чітка уява, які реформи в аптечній галузі ми могли б зробити на Україні для виходу на європейський рівень.
  Буду рада служити народу України.З повагою Валентина Павлак.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *