Комітет ВР з питань охорони здоров’я рекомендував збільшити суму в Бюджеті 2015 на закупівлю ліків з 3,2 до 6,8 млрд. гривень

Комітет ВР з питань охорони здоров’я рекомендував збільшити суму в Бюджеті 2015 на закупівлю ліків з 3,2 до 6,8 млрд. гривень

Сьогодні під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я було прийнято рішення рекомендувати Уряду збільшити суму на закупівлю ліків в Бюджеті 2015 року до 6,8 млрд. гривень. Саме такою була офіційно заявлена фінансова потреба Міністерства охорони здоров’я України на закупівлю ліків в 2014 році для важкохворих українців по 18 державних програмах.

«Здоров’я та життя наших громадян є найвищою цінністю, тому ми не можемо допустити, щоб його ставили під загрозу, – стверджує Ольга Богомолець, голова Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України. – Саме тому ми рекомендували Уряду збільшити фінансування життєво-необхідних ліків, скоротивши інші статті бюджету».

Слід нагадати, що вчора під Кабінетом Міністрів України пройшов масовий протест пацієнтів проти Бюджету 2015. Вони наголосили на неприпустимості заощадження бюджетних коштів за рахунок життя та здоров’я пацієнтів.

«Ми повинні виконати пункт Коаліційної угоди щодо державної закупівлі лікарських засобів по всіх програмах, – стверджує Ірина Сисоєнко, народний депутат, член Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України. – Ми не можемо залишити людей без лікування на наступний рік за рахунок того, що Уряд заклав мізерні кошти на фінансування держаних програм. Сума у 6,8 млрд. грн. – це той необхідний мінімум, який за розрахунками МОЗу та громадських організацій потрібен для того, щоб пролікувати принаймні ту кількість пацієнтів, які зараз знаходяться на лікуванні і Уряд не має права залишити їх без ліків».

«Ми дуже сподіваємося, що Верховна Рада підтримає пропозиції Комітету та проголосує за ці зміни до Бюджету 2015, – каже Дмитро Шерембей, голова БФ «Пацієнти України». – Від цього голосування залежить життя сотень тисяч людей. В іншому випадку, якщо кількість ліків буде урізана, це буде особиста відповідальність кожного народного обранця перед своїми виборцями за смерті та покалічені життя».

Наразі в проекті Бюджету України закладено суму у розмірі 3,2 млрд. грн. на закупівлю ліків у 2015 році.

 

Контактна особа:

Устінова Олександра

067 550 15 70

Oleksandra.u@patients.org.ua

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *