Бюджет 2015 може вбити хворих українців

Бюджет 2015 може вбити хворих українців

Більше половини пацієнтів хворих на ВІЛ/СНІД, онкологію, гемофілію, туберкульоз, муковісцидоз, цукровий діабет та інші хвороби, що отримують лікування від держави, залишаться без лікування в 2015 році. Саме такого висновку дійшли активісти, проаналізувавши проект Бюджету на 2015 рік. Вони виявили, що в ньому закладені минулорічні показники на життєво важливе лікування у розмірі 2,5 млрд. гривень. А за такого фінансування програм лікування в Україні пацієнтів легше вбивати, ніж лікувати. Активісти вимагають переглянути бюджет та закласти в ньому 6,8 млрд. гривень на лікування пацієнтів зі смертельними хворобами, чиє життя залежить від державних закупівель ліків. Саме така потреба на ліки була офіційно заявлена МОЗ на 2014 рік.

«Якщо уряд не виділить додаткові кошти на фінансування закупівель ліків в 2015 році, то цей бюджет стане вироком для сотень тисяч українців, в тому числі й дітей, — стверджує Дмитро Шерембей, голова правління БФ «Пацієнти України». — Більшість з цих ліків не продаються у відкритому доступі в аптеках, і можуть закуповуватися лише за державними програмами. Тому якщо уряд не врахує потребу на ліки, яка була заявлена МОЗ на 2014 рік, то більшість людей, які знаходяться на програмах лікування, помруть, або стануть інвалідами».

Пацієнти принесли під Кабінет міністрів ящик із пляшками з «отрутою» як символ того, що при такому бюджеті, виділеному на лікування, пацієнтів простіше вбити, ніж лікувати! Пляшки з «отрутою» разом із листом передали на ім’я прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.

«Без процедури регулярної очистки крові, тобто гемодіалізу, хворі, які страждають на ниркову недостатність, можуть прожити не більше 7 днів, – стверджує Володимир Гончарук, хворий на ниркову недостатність. – Тому ми «трупами лягатимемо» під КабМіном, аби не допустити такого фінансування ліків. Адже для таких як я – це безумовна смерть».

Слід відзначити, що незважаючи на значне скорочення видатків в Бюджеті 2015 року, Уряд заклав 437 млн. гривень, тобто 20% від всього бюджету на закупівлю ліків для всіх українців, окремо на лікування працівників МВС.

«Сьогодні в Україні 60 тисяч ВІЛ-позитивних дорослих та дітей отримують лікування за рахунок державного бюджету, — каже Віталій Ткачук, член Координаційної ради ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» — За такого скорочення фінансування медичних програм, які пропонує Уряд, наступного року 40 тисяч людей, які живуть з ВІЛ, опиняться без ліків, що призведе до нового сплеску епідемії та десятків тисяч смертей. Все, що останні 10 років робили для боротьби з епідемією ВІЛ/СНІДу в Україні, буде нівельовано».

Нагадаємо, в Україні від тяжких захворювань щодня помирає 1607 людей (інформація станом на березень 2014 року), щороку країна втрачає внаслідок цих смертельних хвороб близько 600 000 своїх громадян.

 

Контактні телефони:

Леся Шутко 067 245 38 75

Наталя Красненкова 067 465 54 26

 

[gview file=”https://patients.org.ua/wp-content/uploads/2014/12/Pres-reliz-23.12-1.pdf”]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *