Скандальний препарат АЛЬФАПЕГ заборонили в Україні

Скандальний препарат АЛЬФАПЕГ заборонили в Україні

Скандальний препарат для псевдо-лікування Гепатиту — АЛЬФАПЕГ (Пегінтерферон альфа-2b) виробника ТОВ «ВАЛАРТИН-ФАРМА» заборонили використовувати на території України. Позбавити препарат реєстрації та заборонити його використання наказало ДП «Державний експертний центр». Відповідний наказ  вже видав і МОЗ, його «на прощання» підписав тепер уже колишній в.о. міністра  В. Лазоришинець. Таким чином поставлена крапка в битві пацієнтів за гідне лікування з недобросовісними фармацевтами.

«Звичайно, компанія-виробник, яку позбавили ліцензії на препарат, не стане розповсюджувати прес-релізи з цього приводу. Ми візьмемо на себе цю місію і доведемо справу до кінця — поінформуємо суспільство про цю заборону. Адже ми, як пацієнти, вже кілька місяців вимагаємо прибрати з ринку, а особливо з державних закупівель неперевірений, а відтак «вбивчий» препарат Альфапег», — каже голова БФ «Пацієнти України» Дмитро Шерембей.

Навіть міжнародні організації висловили занепокоєність щодо цієї ситуації. У п’ятницю, 28 листопада, Міжнародна організація Treatment Action Group (TAG)  направила листа на прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка з тим, що вони глибоко стурбовані щодо ситуації з  препаратом АЛЬФАПЕГ ТОВ «ВАЛАРТИН-ФАРМА».

«Корупційна практика реєстрації медичних препаратів, яку використовували й для АЛЬФАПЕГ діяла протягом усієї попередньої влади. Ми дуже сподіваємось, що з приходом нового Міністра МОЗ ситуація кардинально зміниться, і на хворих українцях перестануть ставити досліди «не чисті на руку» фармацевтичні компанії», — підкреслила Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ «Пацієнти України».

Нагадаємо, що активісти забили на сполох про відсутність належних експертиз у препарату для лікування Гепатитів ще 4 місяці тому. На що ТОВ «ВАЛАРТИН-ФАРМА» публічно звинуватило Дмитра Шерембея, а також двох журналістів у розповсюдженні комерційної таємниці про препарат Альфапег і подала кілька скарг до суду. Тиждень тому Дарницький районний суд міста Києва закрив справу проти активіста БФ «Пацієнти України» Дмитра Шерембея. Рішенням суду Дмитра визнано невинним у звинуваченнях фармацевтів.

Заборона на використання препарату Альфапег діє на всій території України та вже доведена до всіх суб’єктів медичного ринку та лікарських установ. Віднині препарат не може брати участь у процедурі державних закупівель, чого й домагалися пацієнтські організації.
Додаткова інформація:

Красненкова Наталя, 067465 54 26

Леся Шутко, 067 245 38 75

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *