Експертне середовище вимагає обрання чесного та професійного Міністра охорони здоров’я

Експертне середовище вимагає обрання чесного та професійного Міністра охорони здоров’я

Громадські та експертні організації вимагають від Коаліції депутатських фракцій,  взяти до уваги результати публічного обговорення кандидатів на посаду Міністра охорони здоров’я. Про це йдеться у відкритому зверненні, яке було надіслано 5 політичним силам, що ввійшли до Коаліції.

Слід нагадати, що минулого тижня громадськість та експерти провели відкриті публічні слухання кандидатів на посаду Міністра охорони здоров’я з прямою он-лайн трансляцією на українських телеканалах. За результатами публічної співбесіди та роботи громадської комісії, було обрано наступні кандидатури на посаду Міністра охорони здоров’я України, а саме: Ольгу Богомолець, заслуженого лікаря України, радника Президента України та Володимира Курпіту, колишнього голову Державної служби з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально-небезпечних захворювань, а наразі голову експертної ради Стратегічної дорадчої групи з розробки медичної реформи.

Активісти переконані, що започаткована ініціатива впроваджує прозору та відкриту оцінку кандидатів у міністри і має прийти на зміну сумнозвісній практиці призначення міністрів від політичних партій за квотним принципом.

Окремо під час обговорення була масово розкритикована кандидатура Василя Лазоришинця, нинішнього очільника МОЗ та кандидата на цю посаду від «Народного фронту». Transparency International Україна надали інформацію щодо перебування пана Лазоришинця на керівних посадах в міністерстві під час гучних корупційних скандалів, наприклад, із закупівлею ліків від свинячого грипу –  «Таміфлю» за значно завищеними цінами. Не пройшов пан Лазоришинець і вимоги щодо відсутності конфлікту інтересів (http://zik.ua/ua/news/2014/11/25/vo_ministra_moz_lazoryshchynets_pryhovuie_biznesy_svoiei_rodyny_u_

natsionalnomu_instytuti_im_amosova_543445). Як виявилося, за результатами журналістських розслідувань, сім’я нинішнього очільника міністерства володіє приватною клінікою на базі державного закладу, мережею аптек та іншим пов’язаним з медичною сферою бізнесом.

«Ми щиро сподіваємося, що кожна політична сила, яка входить до Коаліції, розуміє необхідність створити цей уряд за професійним, а не за квотно-партійним принципом,стверджує Валерій Пекар з Громадянської Платформи Нова Країна, яка є співзасновником ініціативи “Перший Професійний Уряд Реформ”. – Саме тому ми започаткували не лише висунення експертними спільнотами професійних кандидатів, але й ініціативу відкритого громадського обговорення всіх кандидатур у прямому ефірі».

Аналогічної думки про необхідність врахування інтересів експертного середовища та пацієнтських спільнот дотримується і Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ «Пацієнти України». «Пацієнти мають бути залучені до процесу відбору людини, від якої залежатиме їх життя – стверджує Ольга. – Саме тому ми закликали всі пацієнтські організації України долучитися до громадського обговорення кандидатів в міністерське крісло. Ми дуже сподіваємося, що після Майдану закінчаться кулуарні домовленості при розподілі портфелів. Керівників держави, на яких покладені основні реформи в цій країні, призначатимуть, враховуючи інтереси громадськості».

Наразі з 5 партій, що сформували Коаліцію, кандидатів, що пройшли громадський відбір, відкрито підтримала лише політична партія «Самопоміч». Про це в прямому ефірі заявила лідер партії Ганна Гопко (http://lb.ua/news/2014/11/25/287103_samopomoshch_predlozhila.html).

Контактна особа:

Устінова Олександра

067 550 15 70

Oleksandra.u@patients.org.ua

[gview file=”https://patients.org.ua/wp-content/uploads/2014/11/Pres-reliz_gromadskist-Koalitsiya_MOZ_26.11.pdf”]

[gview file=”https://patients.org.ua/wp-content/uploads/2014/11/Vidkrite-zvernennya_25_11.pdf”]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *