Активіст Дмитро Шерембей переміг несумлінних фармацевтів в суді

Активіст Дмитро Шерембей переміг несумлінних фармацевтів в суді

Дарницький районний суд міста Києва сьогодні закрив справу проти акивіста БФ «Пацієнти України» Дмитра Шеребея, за позовом фармацевтичної компанії ТОВ «Валартін Фарма».

Нагадаємо, що фармацевти звинувачували активіста та журналістів  двох ЗМІ у начебто розповсюдженні комерційної таємниці одного з виробників препарату для лікування гепатиту С (позивач: ТОВ «Валартін Фарма», стаття 277 Цивільного Кодексу «Про захист честі, гідності і ділової репутації»).

«Це наша перша технічна перемога і ми бачимо, що суд спрацював чесно та незаангажовано, — каже Дмитро Шерембей, — але водночас ми готові й надалі відстоювати інтереси пацієнтів, які порушують  недобросовісні фармацевти, такі як «Валартін Фарма».

Суть справи полягає в тому, що дізнавшись про те, що компанія «Валартін Фарма» хоче продати державі препарат «Альфапег» , який не пройшов відповідні клінічні випробовування, Дмитро оприлюднив цю інформацію, як таку, що могла завдати шкоди тисячам українських пацієнтів.

«Фармацевти замість пройти клінічні випробування та довести безпечність препарату, розв’язали проти пацієнтів судову тяганину. Це вкрай неефективний метод, який вже відобразився на продажах компанії. Ми маємо підтвердження тому, що деякі дистриб’ютори повертають виробнику препарат «Альфапег», який так і не пройшов клінічних випробувань», — каже Дмитро Шерембей.

Юридичний супровід справи на безоплатній основі здійснює ГО «Інститут розвитку регіональної преси»

Додаткова інформація для ЗМІ:

Красненкова Наталя, 067 465 54 26

 

Благодійний фонд «Пацієнти України» (https://patients.org.ua/) — організація, головною метою якої є — забезпечення всіх пацієнтів України ефективним лікуванням, об’єднуючи активістів для впливу на державні закони та політику.
Ми хочемо бачити країну, в якій пацієнти мають доступ до всіх необхідних їм ліків шляхом впровадження ефективної медицини, в якій активісти від пацієнтів сприймаються з повагою, мають доступ до необхідної інформації, володіють навичками стратегічної роботи та співпрацюють з державою, яка функціонує абсолютно прозоро, відповідально та відкрито.Таким чином, БФ «Пацієнти України» визнаний державними органами, місцевими та міжнародними фармацевтичними компаніями, присутніми в Україні, спільнотами клініцистів, пацієнтськими групами та іншими гравцями як законний партнер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *