Політики та громадськість рекомендують Ольгу Богомолець чи Володимира Курпіту на Міністра охорони здоров’я

Політики та громадськість рекомендують Ольгу Богомолець чи Володимира Курпіту на Міністра охорони здоров’я

За результатами громадського обговорення кандидата на посаду Міністра охорони здоров’я, що відбулося сьогодні за участі представників провідних політичних сил та громадськості було обрано Ольгу Богомолець та Володимира Курпіту, як найкращих кандидатів на цю посаду.

Всього було розглянуто 3 ключові кандидатури на посаду Міністра охорони здоров’я: в. о. Міністра охорони здоров’я Лазоришинця В. В., висунутого на цю посаду політичною силою «Народний фронт», Курпіту В. І., колишнього голову Державної служби по контролю за соціально-небезпечними хворобами, самовисуванця, та Ольгу Богомолець, яку представила ініціатива «Професійний уряд».

«Обрання міністра через громадське обговорення кандидатів має бути обов’язковою практикою  в усіх міністерствах, а не кулуарними домовленостями», – наголосила під час обговорення лідер  політичної партії «Самопоміч» Ганна Гопко. «Наша політична сила готова підтримати кандидатуру в першу чергу професіонала, а не політика, та кандидата, що відповідає ключовим вимогам громадськості, таким як відсутність конфлікту інтересів чи корупційних скандалів у минулому та має чітку програму реформування галузі», – додала Гопко.

Під час громадського обговорення до уваги бралися ті кандидати, які були офіційно представлені громадській комісії політичними партіями, громадськістю чи шляхом само висування. Громадське обговорення проходило в прямому ефірі телеканалів: «Громадського ТБ», «Еспресо ТБ», та Першого Ukraine.

Нагадаємо, тиждень тому активісти пацієнтських та антикорупційних організацій звернулись до усіх політичних партій, які пройшли до Верховної Ради, з закликом оприлюднити інформацію про те, кого вони пропонуватимуть на пост Міністра охорони здоров’я та провести відкрите громадське обговорення цих кандидатур в прямому ефірі. Крім того, активісти оголосили відкритий збір резюме кандидатів, що не представляють жодну політичну силу, але можуть стати достойними кандидатами на пост Міністра. Серед вимог, висунутих активістами до майбутнього міністра, від якого залежатиме життя сотень тисяч людей: відсутність конфлікту інтересів та відсутність свідчень щодо будь-яких зв’язків із корупційними схемами; обов’язкова наявність команди та готовність її представити; а також чітке бачення механізмів системи реформування охорони здоров’я України. Також кандидат на очільника МОЗу не може бути колишнім міністром або його заступником!

Під час публічного обговорення, кандидатура в. о. Міністра охорони здоров’я Лазоришинця В. В. відразу не пройшла по декільком ключовим критеріям. По-перше, пан Лазоришинець декілька разів поспіль займав одні з найвищих посад в міністерстві, як-то першого заступника та очільника МОЗу, а також був помічений в гучних корупційних скандалах. «Саме за часів, коли пан Лазоришинець був першим заступником Міністра охорони здоров’я, відбувся гучний скандал навколо закупівлі препаратів проти свинячого грипу «Таміфлю» за значно завищеними цінами – 251 грн. замість 67 грн., які він коштує на ринку,розказав Андрій Марусов, голова правління «Transparency International Україна».Крім того, журналісти розслідувачі вже наголошують на повернення корупційних схем в МОЗ з приходом пана Лазоришинця», – додав він.

Валерій Пекар представив 2 кандидатури, які перемогли під час публічного он-лайн голосування в проекті «Професійний уряд», ініційованому більш ніж 60 експертними спільнотами. Ними стали Ольга Богомолець та Володимир Курпіта. Він наголосив на тому, що «експертні та професійні спільноти, які висувають кандидатів, висувають не лише людину, але й програму. Більш того, ці професійні спільноти, рекомендуючи того чи іншого кандидата, беруть на себе відповідальність за її реалізацію», – додав пан Пекар.

Ольга Богомолець підтримала ініціативу громадського обговорення кандидатів у міністри, проте не змогла бути особисто присутньою на круглому столі та представити свою команду.

Окремо була обговорена кандидатура Володимира Курпіти, колишнього голови Державної служби по контролю за соціально-небезпечними хворобами та голови Стратегічної дорадчої групи з питань реформування системи охорони здоров’я. Він особисто приїхав представити свою програму реформування галузі та відповісти на запитання громадськості. Його кандидатура пройшла всі вимоги громадськості, як людини, що не обіймала жодних посад, має високу кваліфікацію та не був помічений в корупційних скандалах.

Експерти оцінювали 3 найімовірніших кандидатів за наступними критеріями:

  • Відсутність конфлікту інтересів з дотичними до медичної галузі бізнес-структурами та готовність публічно її задекларувати; відсутність свідчень щодо будь-яких зв’язків із корупційними схемами (журналістські розслідування тощо).
  • Відсутність попереднього досвіду роботи на посаді Міністра охорони здоров’я України чи заступника Міністра охорони здоров’я України.
  • Наявність власної команди та готовність її представити.
  • Наявність чітко визначеного бачення та механізмів реформування системи охорони здоров’я України та Міністерства охорони здоров’я України та готовність їх представити.
  • Наявність вищої управлінської освіти. Медична освіта є бажаною, але не обов’язковою. Перевагою є наявність управлінської освіти за програмами західного зразка (менеджмент в охороні здоров’я, громадське здоров’я, економіка охорони здоров’я).
  • Наявність досвіду роботи на управлінській посаді в галузі охорони здоров’я (державному, приватному секторі, НУО) протягом 3-х і більше років; можливість представити суттєві досягнення на займаній посаді.

За результатами оцінки Володимир Курпіта посів перше місце та набрав 80 балів, Ольга Богомолець посіла 2 місце  з 67 балами. Виконуючий обов’язки Міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець набрав від’ємну кількість балів, а саме -38.

Контактна особа:

Устінова Олександра

067 550 15 70

Oleksandra.u@patients.org.ua

DSC_0134 DSC_0135  DSC_0157 DSC_0160   DSC_0176 DSC_0219  DSC_0411 DSC_0334

[gview file=”https://patients.org.ua/wp-content/uploads/2014/11/Pres-reliz_ministr_obgovorennya-12.pdf”]

[gview file=”https://patients.org.ua/wp-content/uploads/2014/11/Rezolyutsiya.pdf”]

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *