Оголошення щодо початку проведення публічної співбесіди з майбутнім Міністром охорони здоров’я України.

Оголошення щодо початку проведення публічної співбесіди з майбутнім Міністром охорони здоров’я України.

Доводимо до відома усіх громадських організацій, експертів, активістів, політичних сил та інших зацікавлених сторін про початок перебігу кампанії з публічного обрання Міністра охорони здоров’я України, що була ініційована представниками пацієнтського, експертного та громадського середовища.

Саме зараз ми маємо можливість реалізувати європейські принципи публічності, змагальності та меритократії (визнання заслуг та досягнень) під час призначення нового Міністра охорони здоров’я України, від чого, власне, і буде залежати життя сотень тисяч українців та перспектива реформування системи охорони здоров’я в Україні.

З цією метою від імені громадськості, ми розпочинаємо відкритий збір резюме кандидатів на пост Міністра охорони здоров’я України.

Майбутній кандидат на посаду Міністра охорони здоров’я України має відповідати наступним вимогам:

 • Відсутність конфлікту інтересів зфармацевтичним або іншим дотичними до медичної галузі бізнес-структурами та готовність публічно її задекларувати; відсутність свідчень щодо будь-яких зв’язків із корупційними схемами (журналістські розслідування тощо).
 • Відсутність попереднього досвіду роботи на посаді Міністра охорони здоров’я України чи заступника Міністра охорони здоров’я України.
 • Наявність власної команди та готовність її представити.
 • Наявність чітко визначеного бачення та механізмів реформування системи охорони здоров’я України та Міністерства охорони здоров’я України та готовність їх представити.
 • Наявність вищої управлінської освіти. Медична освіта є бажаною, але не обов’язковою. Перевагою є наявність управлінської освіти за програмами західного зразка (менеджмент в охороні здоров’я, громадське здоров’я, економіка охорони здоров’я).
 • Наявність досвіду роботи на управлінській посаді в галузі охорони здоров’я (державному, приватному секторі, НУО) протягом 3-х і більше років; можливість представити суттєві досягнення на займаній посаді.
 • Окрім того, кандидат на посаду Міністра охорони здоров’я України повинен відповідати люстраційним критеріям згідно зі ст. 4 Закону України «Про очищення влади».

Всі представлені кандидатури на посаду Міністра охорони здоров’я України будуть розглянуті спеціально створеною комісією у складі представників громадських, пацієнтських організацій, експертного середовища, антикорупційних організацій на предмет відповідності вищезазначеним критеріям, матимуть можливість взяти участь у публічних дебатах та презентувати програму майбутньої діяльності в Міністерстві у прямому ефірі.

Звертаємося до всіх потенційних кандидатів у Міністри охорони здоров’я України, представників політичних сил та інших зацікавлених сторін із закликом представити своїх кандидатів на посаду Міністра охорони здоров’я України і надіслати дану інформацію разом з резюме та мотиваційним листом на адресу: MinisterOfHealth2014@gmail.com. Останній термін подання заявок 20.11.2014 до 12.00.

Дана інформація буде розглянута громадською комісією, що складається з представників таких організацій: БФ «Пацієнти України», ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», громадянського руху «Чесно», Реанімаційного Пакету Реформ, журналу «PRO Менеджмент в охороні здоров’я», ВБФ «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій», Transparency International Ukraine, ВБФ «Крона», Міжнародної Діабетичної Асоціації України, Центру політичних студій та аналітики, Фундації “Відкрите суспільство”, МГО “Дитина з майбутнім”,   ГО хворих на вірусний гепатит С «Іскра надії» та буде оприлюднена публічно.

 За результатом розгляду потенційних кандидатів комісія прийме рішення щодо дати та формату проведення публічної співбесіди, куди будуть запрошені всі зацікавлені сторони.

 

Склад громадської комісії з обрання Міністра охорони здоров’я України:

 1. Дмитро Шерембей, БФ «Пацієнти України»
 2. Олександр Ябчанка, Реанімаційний пакет реформ
 3. Леся Шевченко, Президент Фундації “Відкрите суспільство”
 4. Павло Ковтонюк, редактор журналу «PRO Менеджмент в охороні здоров’я»
 5. Віктор Таран, Центр політичних студій та аналітики
 6. Андрій Марусов, Голова правління Transparency International Ukraine
 7. Володимир Жовтяк, Голова Координаційної Ради ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ»
 8. Лариса Рибченко, директор МГО “Дитина з майбутнім”
 9. Людмила Петренко, президент Міжнародної Діабетичної Асоціації України
 10. Наталя Підлісна, директор ВБФ «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій»
 11. Олег Мартинюк, Голова ТОГО ХВГ С “Iскра Надii”
 12. Олена Мацібох, Голова Правління ВБФ «Крона»
 13. Вікторія Вельч, громадянський Рух «Чесно»

1 Comment

 1. Gerasymenko Yuriy сказав:

  Dear SAG Secretariat !
  kindly ask you to please share the announcement about the collection of the applications for the post of the Minister of Health which
  Yes. I have made copy and tomorrow start work.
  consisting of The Public Commission for the election of the Minister of Health of Ukraine I do not see official representative of TCM.
  Why? Ukraine is member of WHO see please http://apps.who.int/iris/bitstream/10665/92455/1/9789241506090_eng.pdf?ua=1 WHO Traditional Medicine Strategy 2 0 1 4 – 2 0 2 3 Potential cost savings are an important reason for individuals to opt for T&CM
  services.3.2.3 Benefits of using T&CM
  Best Regards. Gerasymenko Yuriy .
  Шановний Секретаріат СДГ !
  В складі громадської комісії з обрання Міністра охорони здоров’я України: відсутній представник традиційної медицини, котра набагато ефективніша для лікування неінфекційних захворювань , а також чудовий засіб профілактики.В Україні існує відповідна державна прогрпма , котра блокується на рівні МОЗ України та інших структур. Не треба забувати , що в Україні популярна хвороба сколіоз, котра не лікується засобами алопатичної медицини.Артеріальна гіпертензія успішно лікується за допомогою Акупунктури , лікувальної фізкультури…
  Сподіваюся Ви звернете увагу.
  З повагою Герасименко Юрій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *