АНОНС

Шановні журналісти,

Запрошуємо вас на прес-конференцію:

Активісти вимагають провести публічну співбесіду із майбутнім міністром охорони здоров’я

Прес-конференція відбудеться 13 листопада об 11.00 в Українському Кризовому медіа-центрі ( вул. Інститутська, 4, готель «Україна», 3 поверх)

Учасники прес-конференції:

 • Максим Лациба, Експерт РПР з парламентського лобіювання
 • Дмитро Шерембей, голова БФ «Пацієнти України»
 • Віктор Таран, експерт Центру політичних студій та аналітики
 • Андрій Марусов, голова правління Transparency International Ukraine
 • Олена Мацибох, голова Правління ВБФ «Крона»
 • Юлія Борисенко, рух «Чесно».

Контакти для ЗМІ: 067 465 54 26, Наталя Красненкова,

або 067 550 15 70, Олександра Устінова

Представники пацієнтського, експертного та громадського середовища переконані, що система призначення Міністра охорони здоров’я України та його заступників, як в інших міністерствах, повинна бути кардинально змінена і засновуватися на європейських принципах публічності, змагальності та меритократії (визнання заслуг та досягнень). Від цього залежать життя сотень тисяч українців та майбутнє реформування медицини в Україні.

Саме тому активісти з провідних громадських організацій звернуться із відкритим зверненням до всіх політичних сил із закликом надати свої кандидатури на пост Міністра охорони здоров’я для громадського обговорення претендентів в прямому ефірі. Крім того активісти оголосили відкритий збір резюме кандидатів, що не представляють жодну політичну силу, але можуть стати достойними кандидатами на пост Міністра.

У зв’язку з цим, ми пропонуємо застосувати до кандидатів на пост Міністра охорони здоров’я України наступні вимоги від громадськості:

 • Відсутність конфлікту інтересів з дотичними до медичної галузі бізнес-структурами та готовність публічно її задекларувати; відсутність свідчень щодо будь-яких зв’язків із корупційними схемами (журналістські розслідування тощо).
 • Відсутність попереднього досвіду роботи на посаді Міністра охорони здоров’я України чи заступника Міністра охорони здоров’я України.
 • Наявність власної команди та готовність її представити.
 • Наявність чітко визначеного бачення та механізмів реформування системи охорони здоров’я України та Міністерства охорони здоров’я України та готовність їх представити.
 • Наявність вищої управлінської освіти. Медична освіта є бажаною, але не обов’язковою. Перевагою є наявність управлінської освіти за програмами західного зразка (менеджмент в охороні здоров’я, громадське здоров’я, економіка охорони здоров’я).
 • Наявність досвіду роботи на управлінській посаді в галузі охорони здоров’я (державному, приватному секторі, НУО) протягом 3-х і більше років; можливість представити суттєві досягнення на займаній посаді.

Окрім того, кандидат на посаду Міністра охорони здоров’я України повинен відповідати люстраційним критеріям згідно ст. 4 Закону України «Про очищення влади».

У подальшому вважаємо за необхідне провести відкриті громадські слухання з представленням кандидатів та посаду Міністра охорони здоров’я України та за участі представників громадських, пацієнтських організацій, експертного середовища, антикорупційних журналістів та активістів.

[gview file=”https://patients.org.ua/wp-content/uploads/2014/11/ANONS.pdf”]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *