За боротьбу з корупцією у кайданки!

За боротьбу з корупцією у кайданки!

До ста активістів громадських організацій пікетували сьогодні Дарницький суд м.Києва на знак солідарності із головою БФ «Пацієнти України» Дмитром Шерембеєм. Адже сьогодні в суді мало відбутись перше засідання у справі проти громадського активіста. Та позивач ТОВ «Валартін Фарма» на засідання не з’явився, тому суддя перенесла розгляд на 25 листопада 2014 року.

Активісти закуті у кайданки вишикувались в довгий ланцюг перед входом до будівлі суду, щоб показати, що кожен з борців з корупцією може опинитись на лаві підсудних.

Дмитра Шерембея звинувачують у начебто розповсюдженні комерційної таємниці одного з виробників препарату для лікування гепатиту С (позвивач: ТОВ «Валартін Фарма», стаття 277 Цивільного Кодексу «Про захист честі, гідності і ділової репутації»). Справа полягає в тому, що дізнавшись про те, що компанія «Валартін Фарма» хоче продати державі препарат, який не пройшов відповідні клінічні випробовування, Дмитро оприлюднив цю інформацію, як таку, що могла завдати шкоди тисячам українських пацієнтів.

«Ми оприлюднили офіційні документи, які підтверджують корупцію та доводять, що через використання цього препарату могло постраждати багато хворих в цій країні,стверджує Дмитро Шерембей, активіст, голова БФ «Пацієнти України».Про такі порушення при реєстрації життєво-важливого препарату, які можуть призвести до смертей тисяч людей, потрібно кричати на весь світ, а не замовчувати, доки препарати й досі продаються в роздрібній торгівлі. Тим не менше, замість того, щоб провести клінічні випробування препарату, фармацевти почали переслідування активістів, які викрили цю інформацію. Прокуратура ж замість того, щоб розпочати розслідування проти компанії-виробника та чиновників, які видали їм ліцензію, мовчить! Окрім як тиску на нашу організацію та мене особисто, та залякування мене як активіста через мою громадську діяльність, це розцінювати не можна».

Перед судом активісти надали представникам ЗМІ документи та офіційні висновки «Державного експертного центру», які доводять відсутність клінічних відповідних досліджень препарату. В них зазначається, що виробник препарату «Альфапег» — «Валартін Фарма», власником якої є кіпрська офшорна компанія, зазначав в своїй інструкції про те, що препарат може використовуватися для найбільш розповсюдженого в Україні генотипу гепатиту С — генотипу 1, хоча не проводив жодних досліджень на цьому генотипі.

Переслідуванням за антикорупційну діяльність, а не юридично обґрунтованою справою, вважає позов і захисник активіста адвокат Віра Крат. «На мою думку, подання цивільного позову проти мого підзахисного не має під собою жодних об’єктивних підстав», — упевнена адвокат.

Активісти сподіваються на об’єктивне рішення суду, яке наочно покаже, чи почалися в Україні переслідування активістів за їх боротьбу з системою та антикорупційну діяльність.

«Мета і діяльність громадських активістів — боротьба з корупційними схемами та відстоювання прав громадян. І коли активістів починають переслідувати за те, що вони намагаються викрити злочини проти людства, це дуже тривожний сигнал до згортання демократії в Україні. Якщо суд, як індикатор правого поля, у цьому випадку стане на бік позивача, то це може свідчити про ознаки змови та корупції в самому суді», — заявляє Віталій Шабунін, голова правління в Центр Протидії Корупції.

На захист Дмитра виступили більше 100 пацієнтських організацій в Україні, а також провідні українські та міжнародні антикорупційні та правозахисні організації, серед яких: «Центр протидії корупції», «Transparency International Україна», громадське об’єднання «Реанімаційний пакет реформ» та багато інших.
Більше інформації:

Красненкова Наталя, 067 465 54 26
Шутко Леся, 067 245 38 75
Благодійний фонд «Пацієнти України» (https://patients.org.ua/) — організація, головною метою якої є — забезпечення всіх пацієнтів України ефективним лікуванням, об’єднуючи активістів для впливу на державні закони та політику.
Ми хочемо бачити країну, в якій пацієнти мають доступ до всіх необхідних їм ліків шляхом впровадження ефективної медицини, в якій активісти від пацієнтів сприймаються з повагою, мають доступ до необхідної інформації, володіють навичками стратегічної роботи та співпрацюють з державою, яка функціонує абсолютно прозоро, відповідально та відкрито.
Таким чином, БФ «Пацієнти України» визнаний державними органами, місцевими та міжнародними фармацевтичними компаніями, присутніми в Україні, спільнотами клініцистів, пацієнтськими групами та іншими гравцями як законний партнер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *