МОЗ хоче закупити хворим дітям російський препарат сумнівної якості

МОЗ хоче закупити хворим дітям російський препарат сумнівної якості

Сьогодні батьки дітей, хворих на фенілкетонурію, та маленькі пацієнти звернулися до Міністерства охорони здоров’я із закликом купити потрібні їм препарати. Справа в тому, що вже 3-й раз поспіль тендер на закупівлю препаратів для дітей з таким діагнозом скасовували через саботування процедури російським виробником одного з препаратів. На думку батьків, це робиться свідомо, щоб зірвати тендери, а потім закупити виключно один російський препарат для їх дітей.

Відповідно до офіційної потреби, яка відображена в документах міністерства, дітям потрібно було закупити 3 препарати різних виробників. 20% від потреби склали препарати російського виробника Нутритек (Росія)/ ЗАТ «Інфаприм», (Росія)  – «Афенілак» та «Тетрафен/Нутріген», а 80% —  європейського – «Р-АМ – 1».

«Майже ніхто не хоче давати своїм дітям російський препарат, на який ми писали сотні скарг, — розказує Наталя Тимощук, голова БФ «Покоління». — Цей препарат навіть в Росії намагаються чим менше закуповувати дітям, через страшні побічні ефекти, і тому продають на наш ринок. А в сусідній Білорусії його не використовують взагалі. І незважаючи на це, ми вже бачимо, що все йде до того, щоб закупити для усіх хворих українців препарати, винятково цього виробника. Ігнорується й той факт, що вони є не лише менш дієвими, а ще й дорожчими від європейських виробників». 

Тендерна документація показує, що тричі тендер був зірваний через постачальника російського препарату. Вперше це сталося влітку, коли вони вийшли на торги з дуже завищеною ціною. МОЗ же, замість того, щоб закупити принаймні один з лотів тендеру, що можливо було зробити відповідно до законодавства, та купити принаймні інший препарат, щоб покрити 80% від потреби, скасував усі торги.

Після цього продавці російського препарату двічі фактично саботували тендер, не з’являючись на торги, тим самим отримавши можливість перейти до скороченої переговорної процедури закупівель. Відтепер ситуація наступна — виробники європейського препарату через затягування тендерів не в змозі поставити весь річний запас до кінця поточного року, як цього вимагає МОЗ. Вони готові надати більшу частину препаратів до кінця року, а іншу — не пізніше березня місяця, про що йдеться у гарантійному листі наданому МОЗ та оприлюдненому батьками, які входять до складу робочої групи при Міністерстві.

Тим не менше Міністерство охорони здоров’я збирається закупити лише російський препарат, та ще дорожче майже на 30% в порівнянні з європейським. Так, наприклад, 1 грам синтетичного білка російського виробництва у складі препарату «Тетрафен/Нутріген» на останніх закупівлях коштував 2,94 грн., «Афенілаку» – 6,30 грн., в той час, як грам білку європейського препарату «Р-АМ – 1» коштує всього 2, 02 грн.

«Я прийшов сьогодні сюди, щоб не дозволити цим переговорам закінчитися тим, що моєму малюку куплять російський препарат, від якого в нього дуже страшні побічні ефекти, — стверджує Олексій Смородін, батько 7-ми місячного Микити, хворого на фенілкетонурію.Після вживання цього препарату в мого сина були страшні болі, висипання та розлади. Тому я готовий ночувати під міністерством, аби лише дітям купили саме ті препарати, що їм підходять».

Основна вимога батьків — закупити дітям ті препарати, які їм замовляли лікарі та які підходять їх дітям. Вони готують колективне звернення до в.о міністра Василя Лазоришинця з вимогою закупити дітям якісні ліки та не маніпулювати законодавством на користь одного з виробників.

Контактна особа: Леся Шутко, (067) 245 38 75 

[gview file=”https://patients.org.ua/wp-content/uploads/2014/10/Pres-reliz_fenilketonuriya.pdf”]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *