Прем’єр-міністр отримав від представників БФ «Пацієнти України» дитячі черевички на ґанку свого будинку

Прем’єр-міністр отримав від представників БФ «Пацієнти України» дитячі черевички на ґанку свого будинку

Рано вранці представники БФ «Пацієнти України» привезли до будинку А. Яценюка дитячі черевички та сумну статистику смертей українців без державного лікування.  Цей символічний «презент» має нагадати прем’єру, що 1607 людей вмирає щодня, допоки МОЗ зволікає з тендерам та не закуповує ліки для онкохворих, хворих на ВІЛ/СНІД, гемофілію, туберкульоз, вірусні гепатити, фенілкетонурію та інші смертельні хвороби.

«Як ми і обіцяли вчора на акції, відтепер Прем’єр-міністр щоранку буде отримувати дитячі черевички під двері свого будинку. Це триватиме доти, доки Арсеній  Яценюк не візьме під особистий контроль ситуацію, і МОЗ негайно не проведе тендери із закупівлі препаратів та не видасть ліки хворим, – говорить Дмитро Шерембей, голова БФ «Пацієнти України», – 2014 рік увійде в історію як абсолютний провал усіх державних програм лікування!»

Нагадаємо, вчора тяжкохворі пацієнти та їхні родичі вимагали персонально від Прем’єр-міністра Яценюка негайно провести тендери із закупівлі ліків за державними програмами. Під будівлю Кабінету Міністрів України пацієнти та батьки хворих дітей принесли сотні дитячих пар взуття.

«У хворих на рак дітей та їхніх родичів існує традиція, коли дитину везуть на операцію, то за дверима операційної лишають її взуття, аби вона повернулася живою та здоровою,  – каже Никодим, тато онкохворої дитини, – або, якщо дитина не вертається, ці черевички нагадують всім про цю дитину та ще довго лишаються у коридорі на її спомин. Зараз Кабмін – це операційна, за дверима якої вирішується доля мого сина та тисяч хворих на рак дітей, які і так кожного дня борються за своє життя зі страшною хворобою».

Наразі більшість програм із закупівель життєво важливих ліків на 2014 рік не відбулися, а саме для лікування: ВІЛ/СНІДу, гепатитів, туберкульозу, онкологічних хвороб, гемофілії, розсіяного склерозу. Лише на третину проведені тендери із закупівлі препаратів для лікування серцево-судинних та онкогематологічних хвороб.

У дітей ситуація не краща. Держава спромоглася провести  менше третини тендерів. Деякі з них провалені повністю. Це означає, що діти з такими хворобами, як: онкологія, муковісцидоз, гемофілія, вірусний гепатит, фенілкетонурія, дихальні розлади у новонароджених не отримають лікування в найближчий рік (див. таблицю у додатку). Для деяких з них це – 100%-й смертельний вирок. Також не закуплено вакцини для попередження  iнфекцiйних хвороб у дітей, що призведе до спалахів інфекційних захворювань вже у 2015 році.

Пацієнти принесли звернення до Арсенія Яценюка, підписане майже 30-ма громадськими та пацієнтськими організаціями, з вимогою взяти під особистий контроль врегулювання ситуації з державними закупівлями, а також провести спеціальне засідання Кабінету Міністрів України під головуванням Прем’єр-Міністра України, за результатами якого видати Постанову про термінове здійснення закупівель лікарських засобів та виробів медичного призначення.

У разі відсутності реакції з боку Прем’єра, пацієнти обіцяли приносити пару дитячого взуття безпосередньо під будинок Арсенія Яценюка кожного ранку доти, доки життєво необхідні ліки не буде закуплено.

БФ «Пацієнти України» неодноразово звертали увагу МОЗу і Кабінету Міністрів України на ситуацію із закупівлею ліків в Україні та пропонували різні виходи з ситуації, яка щомісяця погіршувалась. Всі пропозиції пацієнтів були проігноровані, ліки досі не закуплені. Всі листи, публікації, пікети, акції та вимоги звільнити та покарати винних за зірвані тендери були ПРОІГНОРОВАНІ урядом та Прем’єр-міністром.

2014 рік увійде в історію як абсолютний провал з реалізації державних програм лікування!

Контактні особи:

Красненкова Наталя,067 465 54 26

Устінова Олександра,067 550 15 70

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *