МОЗу хотіли продати препарат, що не пройшов клінічні випробування

МОЗу хотіли продати препарат, що не пройшов клінічні випробування

За результатами перевірки документів виробників українського препарату «Альфапег» було виявлено, що препарат не пройшов жодних клінічних випробувань на пацієнтах, яким могли його закупити. Так, за документами, наданими компанією «Валартін фарма» Державному експертному центру МОЗ України, виявилося, що препарат не проходив клінічні випробовування на найбільш розповсюдженому різновиді гепатиту С в Україні – генотипі 1. Відтепер, якщо компанія впродовж одного місяця не надасть документів, підтверджуючих проходження випробувань на пацієнтах, хворих на гепатит С з генотипом 1, її можуть позбавити ліцензії.

Перевірка препаратів почалася після звернення громадських організацій до Міністерства охорони здоров’я України, із закликом надати документи, які підтверджують, що препарат, який могли закупити хврорим на гепатит в Україні, пройшов всі необхідні клінічні випробування.

«Ми довгий час просили компанію надати нам, як пацієнтським організаціям,  результати клінічних випробувань препарату, з яким вони хотіли вийти на тендер, – розказує Дмитро Шерембей, голова БФ «Пацієнти України». – Знаючи про вихід на ринок українського замінника пегельованих інтерферонів, ми зраділи, розуміючи, що це може значно знизити ціну на препарати, які є дуже дорогими. Тим не менше, зрозумівши, що даних з клінічних досліджень немає на жодному міжнародному ресурсі, де компанії завжди публікують результати випробувань, ми запідозрили махінації. Як ми можемо бачити, наші підозри справдилися, адже недарма компанія приховувала від пацієнтів, людей, чиє життя залежить від якості їх препарату, результати його випробовувань. Адже їх банально не було».

Препарат «Альфапег» був зареєстрований в кінці 2012 року. Компанія, що зареєструвала препарат та хотіла продати його цього року на державних закупівлях Міністерству охорони здоров’я – ТОВ «Валартін фарма», була зареєстрована того ж 2012 року, компанією «ValartinHoldingLTD», офшорною компанією, зареєстрованою на Кіпрі.

За даними громадських організацій сьогодні 9% українців інфіковано гепатитами. В 2013 році була прийнята перша державна програма з лікування гепатиту С.

 

Контактна особа:

Устінова Олександра

067 550 15 70

Oleksandra.u@patients.org.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *