БФ «Пацієнти України» взяв участь у першому засіданні Стратегічної дорадчої групи з питань реформування системи охорони здоров’я України

БФ «Пацієнти України» взяв участь у першому засіданні Стратегічної дорадчої групи з питань реформування системи охорони здоров’я України

В МОЗ України відбулася перша робоча зустріч українських таміжнародних експертів у форматі Стратегічної дорадчої групи з питаньреформування системи охорони здоров’я України (СДГ), до секретаріату якої входять представники БФ «Пацієнти України».

Першим етапом роботи СДГ стане аналіз змін в системі, які на сьогоднівже проведено. Звіт група має подати через три тижні. Далі експертивізьмуться за написання Національної стратегії побудови нової системиохорони здоров’я в Україні на період 2015 – 2025 років. Цей етаптриватиме до кінця жовтня 2014 року.

На думку Дмитра Шерембея, голови БФ «Пацієнти України»: «День початку роботи групи є визначним для кожного пацієнта в цій країні, адже сучасна медицина майбутнього розпочалась саме в цей день – початку роботи над реформою. Це старт майбутнього кожного українця, якщо врахувати, що через проблеми в сфері охорони здоров’я українці живуть в середньому на 10 років менше за європейців».

Активісти переконані, що наразі в Україні є всі умови для розробки та втілення в життя реформи: команда міжнародних та українських експертів, політична воля та запит від суспільства.

На зустрічі також було номіновано Міністром та одноголосно підтримано членами Координаційної ради та всіма експертами Голову Експертної групи. Ним став Володимир Курпіта, Голова Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань. Лікар за фахом, який нещодавно прийшов на державну службу з громадської організації, з надзвичайно великим досвідом роботи в міжнародних інституціях та структурах, пов’язаних з громадським здоров’ям.

Підсумковим документом роботи групи має стати третій документ  – поетапний план дій з конкретним переліком нормативних документів, необхідних для імплементації Концепції і Стратегії, з визначенням строків, впродовж яких ті чи інші органи мають вжити відповідні заходи чи ухвалити рішення.

Нагадуємо, Стратегічна дорадча група з питань реформування системиохорони здоров’я України затверджена наказом МОЗ України від 24 липня 2014 року No.522. До її складу увійшло 12 українських та міжнародних експертів,відібраних за результатами відкритого конкурсу.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *