Пацієнти створили «медичний рейтинг» кандидатів в Президенти

Пацієнти створили «медичний рейтинг» кандидатів в Президенти

Пацієнти України презентували свій рейтинг кандидатів в Президенти, складений на основі того, як в передвиборчій програмі кожного з кандидатів висвітлювалася тема охорони здоров’я.

«Ми ретельно проаналізували всі програми наших кандидатів та зосередилися на перших 5-ти лідерах перегонів, — каже Дмитро Шерембей, голова БФ «Пацієнти України (ЮКАБ)». — Дуже важко було визначити критерій, за яким створювати рейтинг, адже фактично всі кандидати обмежилися кількома популістськими фразами щодо охорони здоров’я в своїх програмах. Оскільки за такої ситуації, змістовний аналіз програм в частині охорони здоров’я є неможливим, пацієнтами було складено символічний пацієнтський рейтинг кандидатів у Президенти, на основі кількості слів, які було вжито у програмі в контексті охорони здоров’я».

На першому місці в зірковій трійці опинився Олег Ляшко, в якого 26 слів з програми було присвячено темі охорони здоров’я. За ним йдуть Юлія Тимошенко та Петро Порошенко з 12 та відповідно 8 словами, присвяченим цій темі. Дві президентські програми кандидатів у Президенти (Сергія Тігіпко та Анатолія Гриценко) взагалі не містять жодного згадування про реформування системи охорони здоров’я України, тому відповідно ці кандидати спустилися в самий низ рейтингу. Тим не менше, згадування й лідерів цього «медичного» рейтингу носять лише популістський характер і не є змістовними, на кшталт: «За доступність кваліфікованої медичної допомоги для всіх громадян» у Петра Порошенка, «Докорінне реформування сфери охорони здоров’я» у Олега Ляшка та «Забезпечити гарантований рівень первинної та невідкладної медичної допомоги за рахунок бюджетного фінансування» у Ю. Тимошенко.

Відповідно до рейтингу, вся перша п’ятірка лідерів перегонів, а саме Петро Порошенко, Сергій Тігіпко, Юлія Тимошенко, Анатолій Гриценко та Олег Ляшко отримали коси зі своїми прізвищами, які пацієнти надіслали до кожного штабу в знак того, що саме це знаряддя за умови таких програм стане символом Президента, яке коситиме націю. Адже всі кандидати у Гаранти конституції абсолютно проігнорували конституційне право українського громадянина на здоров’я, у той час як саме ця галузь є однією з найболючіших для кожного українця сьогодні, адже через нестачу ліків в Україні щодня помирає 1607 людей.

Разом із косами кандидати у Президенти отримали і листи від громадськості. Їх закликали розробити детальний план з висвітленням основних стратегічних напрямків щодо реформування охорони здоров’я до 25 травня 2014 р. Зі свого боку, лідери пацієнтської спільноти в Україні БФ «Пацієнти України» у партнерстві з «Реанімаційним пакетом реформ» зазначили, що готові долучитися до співпраці зі штабами кандидатів у Президенти України 2014 задля розробки програми при умові, що переможець у передвиборчій гонці реалізує цей план у життя.

«Поки кандидати в Президенти зайняті передвиборчою кампанією, громадськість виступає рушійною силою реформ у нашій країні, — стверджує Ганна Гопко, координатор «Реанімаційного пакету реформ». — Ми очікуємо, що новий Президент буде відкритий до діалогу та використає досвід та напрацювання громадськості, щоб змінити країну. Саме тому ще до того, як буде визначений переможець, ми звертаємо увагу лідерів президентських перегонів, на сферу охорони здоров’я, як одну з найважливіших в країні. Ми сподіваємося, що вони змінять свої програми, розставивши в них пріоритети так само на користь людського життя».

Відповідь від кандидатів Пацієнти України та громадські активісти очікують до 25 травня. Зі свого боку громадськість гарантує повну підтримку майбутньому Президенту у реформуванні системи охорони здоров’я.

Контактні особи:

Красненкова Наталя:
067 465 54 26
krasnenkova@prhouse.com.ua

Устінова Олександра:
067 550 15 70
Oleksandra.u@ucab.org.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *