Пацієнти запропонували фармацевтичним компаніям три варіанти по спасінню життів українців

Пацієнти запропонували фармацевтичним компаніям три варіанти по спасінню життів українців

«Пацієнти України» разом із Міністерством охорони здоров’я запропонували 34 найбільшим фармацевтичним компаніям, представленим на ринку України, три шляхи вирішення проблеми подолання дефіциту державного бюджету у сфері державних закупівель.

У попередній домовленості, оприлюдненій на круглому столі, було запропоновано такі варіанти: продати державі ліки за цінами 2013 року, за якими рахувався державний бюджет на закупівлю препаратів; дати дотацію ліків, яких не вистачить через закупівлю за вищими цінами від минулорічних; або надати гуманітарну допомогу ліками.

«З моїм приходом на посаду міністра я заявляю про неможливість застосування будь-яких корупційних схем, – звернувся до компаній на круглому столі Міністр охорони здоров’я Олег Мусій, – Раніше складова «відкатів» в ціні складала 30-40%, що призводило до завищення відповідної ціни дистриб’юторами. Саме тому компанії зможуть знизити ціни на 40-50% до цін минулого року без втрат для бізнесу. Моя команда забезпечить абсолютну прозорість в державних закупівлях в нашому Міністерстві, та я особисто відповідатиму за відсутність корупції при здійсненні закупівель. Тепер замість кишені чиновників, ці гроші будуть перенаправлені на врятування життя сотень тисяч українців».

67 пацієнтських організацій, Міністр охорони здоров’я, радник Віце-Прем’єра Міністра з гуманітарних питань Іван Сорока та частина виробників під час круглого столу «Лікування в Україні – вихід з кризи» підписали символічну угоду про те, що ціни на ліки при держзакупівлях лишаються на рівні минулого року. Найбільші виробники брендових фармацевтичних препаратів, що не підписалися, мають тиждень на обговорення та прийняття рішення про приєднання до угоди про порятунок життів.

«Неодноразово фармацевтичні компанії давали донації ліками Україні і йшли на зустріч пацієнтам України. – розповів Дмитро Шерембей, голова БФ «Пацієнти України (ЮКАБ)». – Оскільки цей рік в Україні є надзвичайно кризовим, ми впевнені, що виробники брендових фрмацевтичних препаратів не відмовляться від своєї соціальної позиції, яку вони і раніше демонстрували по відношенню до нашої держави і допоможуть забезпечити ліками тяжкохворих українців принаймні на рівні минулого року.

Окрім того, на круглому столі йшлося про те, що Уряд готовий піти на поступки виробникам, не змушуючи їх перепаковувати препарати в українські обгортки, коли це стосуватиметься закупівлі препаратів для госпітальних програм, що також вплине на собівартість цих ліків. Окремо була озвучена готовність Міністерства охорони здоров’я прямо просити дотації та надавати всі необхідні документи тим виробникам, які погодяться піти на співпрацю та надати гуманітарну допомогу Україні.

За результатами круглого столу пропозицію, запропоновану пацієнтами до готовності вирішення ситуації підписали: Міністр охорони здоров’я України, радник від імені Віце-Прем’єр Міністра України, а також низка фармацевтичних компаній: ПрАТ “Біофарма”, “Ауробіндо Фарма Лімітед”, “Люпін Лімітед”, ТОВ “АБРИЛ”, ПАТ “Фармак”, Юрія-Фарм, ПП “Дельта Медікал”, Др. Редді’с Лабораторіс Лтд., M.Biotech Limited. Саме ці компанії, організації та представники влади зобов’язалися виконати озвучені на круглому столі обіцянки.

Інші представники фармацевтичних компаній взяли час до середи, 7 травня, щоб визначитися, чи зможуть та в якому форматі вони допомогти українським пацієнтам.

Тендери на закупівлю медичних препаратів Міністерство охорони здоров’я розпочнуться вже в травні.

[dt_gap height=”20″ /]

[gview file=”/2014/05/patients-position-30-04-14.pdf” save=”1″]

[dt_gap height=”20″ /]

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *