Яценюк відправив голову Держлікслужби у відставку

Яценюк відправив голову Держлікслужби у відставку

Яценюк відправив голову Держлікслужби у відставку. Вчора під час проведення наради з представниками громадськості щодо ситуації навколо лікарських засобів в Україні, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк попросив голову Державної служби України з лікарських засобів Олексія Соловйова написати заяву на звільнення разом із його заступниками.

«На початку засідання пан Соловйов дуже довго розповідав про надзвичайні досягнення Держлікслужби, забувши розповісти про нещодавній заклик Міністра охорони здоров’я про негайну відставку його та його команди, а також про величезний нещодавній мітинг пацієнтів, фармацевтів та бізнесу, що вимагали люстрації саме його та його заступників, — зазначив Дмитро Шерембей, голова Благодійного фонду „Пацієнти України“. — Саме тому громадськості безпосередньо на зустрічі, довелося нагадати про всі „здобутки“ пана Соловйова, які призвели до стрімкого зростання цін на препарати та зникнення деяких ліків з аптечних полиць. Ми були дуже вражені миттєвою реакцією Прем’єра, адже одразу під час зустрічі він висунув вимогу до Соловйова щодо його усунення з посади. Це стане значним полегшенням як для пацієнтів, так і для бізнесу».

Слід нагадати, що саме бізнес наголошував на надзвичайній корупційності Держлікслужби. «Державна служба з лікарських засобів тільки офіційно збирає з фармбізнесу близько 100 мільйонів доларів, а неофіційно, тобто хабарями — близько 2 мільярдів гривень на рік. Всі ці тіньові видатки перекладаються на пересічних українців та осідають у кишенях пана Соловйова та його заступників (Інни Демченко та інших)», — стверджує Денис Шевченко, представник асоціації «ФАРМУКРАЇНА». «Саме через тиск корумпованих чиновників Держлікслужби на вітчизняному ринку катастрофічно не вистачає дешевих та якісних ліків, через це помирають наші діти та батьки, онкохворим доводиться шукати ліки на чорному ринку — та вмирати, якщо не знайдуть. Все це збагачує Соловйова та його поплічників на мільярди, частку з яких вони „заносили“ Януковичу та Азарову», — говорить представник галузі.

Після звільнення пана Соловйова та його заступників найважливішою умовою громадськості та фармацевтичного бізнесу до Кабінету Міністрів є публічне обрання голови Державної лікарської служби із відкритим переліком претендентів та можливістю громадського впливу на обрання голови.

Контактна особа:

Устінова Олександра
067 550 15 70
Oleksandra.u@ucab.org.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *