Активісти принесли Яценюку люстру, вимагаючи ЛЮСТРАції

Активісти принесли Яценюку люстру, вимагаючи ЛЮСТРАції

Сьогодні пацієнти, фармацевти, представники аптекарських мереж та понад 200 активістів громадських організацій пікетували Кабінет Міністрів України, вимагаючи люстрації в медичній сфері. Щоб наочно продемонструвати свої вимоги, вони принесли в подарунок Прем’єр-міністру України Арсенію Яценюку величезну люстру, на якій висіли фотографії чиновників минулої влади, яких протестувальники вимагали негайно звільнити із займаних досі посад.

«Складається враження, що наші чиновники не розуміють слово ЛЮСТРАція, – каже Дмитро Шерембей, голова організації «Пацієнти України». – Цією ЛЮСТРою ми у простій і доступній формі пояснюємо, кого потрібно звільняти з посад за хабарництво та корупцію в охороні здоров’я, через які постраждали мільйони українців, а тисячі померли. Саме через «відкати», тендери за завищеними цінами, хабарі за нечистоплотне ліцензування ввозу препаратів та інші корупційні схеми», – додає він.

До люстраційного списку, створеного за участі провідних громадських організацій та представників галузі, потрапили: голова Державної служби з лікарських засобів Олексій Соловйов та його заступники, заступник міністра охорони здоров’я Олександр Толстанов, Президент Національної академії медичних наук Сердюк Андрій Михайлович зі своїми заступниками.

«Державна служба з лікарських засобів тільки офіційно збирає з фармбізнесу близько 100 мільйонів доларів, а неофіційно, тобто хабарями – близько 2 мільярдів гривень на рік. Всі ці тіньові видатки перекладаються на пересічних українців та осідають у кишенях пана Соловйова та його заступників (Інни Демченко та інших)», – стверджує Денис Шевченко, представник асоціації «ФАРМУКРАЇНА». «Саме через тиск корумпованих чиновників Держлікслужби на вітчизняному ринку катастрофічно не вистачає дешевих та якісних ліків, через це помирають наші діти та батьки, онкохворим доводиться шукати ліки на чорному ринку – та вмирати, якщо не знайдуть. Все це збагачує Соловйова та його поплічників на мільярди, частку з яких вони «заносили» Януковичу та Азарову», – говорить представник галузі.

Активісти прийшли до Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, вимагаючи звільнення всіх чиновників зі списку, адже саме йому напряму підпорядковується Державна служба лікарських засобів, а його уряд призначає заступників міністрів та контролює Академію медичних наук. «Усі ці люди – ставленики пана Азарова та були призначені на свої посади за старої системи, – стверджує Дмитро Шерембей. – Це ті люди, які збирали побори та приносили гроші в спільну казну для старого уряду, і тепер їхнє місце за гратами, а не в своїх кабінетах. Ми, як ті, хто кожен день стикалися з їх свавіллям, вимагатимемо від нової влади та Арсенія Петровича особисто звільнити цих людей, а генеральну прокуратуру пришвидшити розгляд справ, що заведені по окремим корупціонерам».

Після акції розбиту люстру, яка символізувала те, що люстрація повинна знищувати всі корупційні схеми, разом із відкритим листом та переліком «медичних» чиновників-корупціонерів передали до приймальні Прем’єр-міністра України. Активісти громадських організацій також надали досьє із переліком правопорушень та корупційних схем фігурантів акції. Так, наприклад, Президент Національної академії медичних наук Сердюк Андрій Михайлович підозрюється у здійсненні низки правопорушень на загальну суму понад 600 млн.грн., у тому числі неефективному використанні бюджетних коштів. Крім того, йому інкримінується службова недбалість під час переміщення клініки ім. Л. В. Громашевського із займаних нею приміщень.

Переглянути звернення

Контактна особа:

Устінова Олександра
067 550 15 70
Oleksandra.u@ucab.org.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *