Політики ошукали хворих українців

Політики ошукали хворих українців

Більше 30 пацієнтських організацій із різними захворюваннями звернулися до в. о. Президента України, Голови Верховної Ради України Олександра Турчинова, Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка із вимогою не заощаджувати на здоров’ї українців та профінансувати закупівлю ліків для смертельно хворих. Вони стверджують, що влада послідовно «вбиває» пацієнтів і своїми рішеннями може спричинити медичну катастрофу в Україні.

«Минулого тижня політики «вкрали» в пацієнтів гроші на лікування, які були закладені в піднятті акцизів на тютюн, алкоголь та слабкий алкоголь. Акцизи підняли, але гроші підуть не на лікування, — заявляє Дмитро Шерембей, голова Благодійного фонду «Пацієнти України», — Нас ошукали, адже акцизи були підняті на наступний же день після нашої гучної акції «Акцизи рятують життя!» та виступів у Парламенті. А законопроект про спрямування грошей з акцизів на покриття дефіциту лікування, що становить 3,1 млрд. гривень, був проігнорований. Ми це так не залишимо, і зараз же мобілізуємо всіх пацієнтів України на боротьбу за наше право на життя, адже урізання бюджету для онкохворого, людини з діабетом чи гепатитом — це смерть», — додає він.

У своєму листі пацієнтські організації також зазначають про неприпустимість маніпуляцій владою, коли більшість українців підтримали підняття акцизів, вважаючи, що значна частина з цих коштів буде використана на потреби хворих, а не піде до загального бюджетного фонду.

«3 квітня 2014 міністр фінансів відзвітував, що підвищення акцизів є заходом уникнення фінансової катастрофи, якщо гроші на ліки для ВІЛ-позитивних людей не будуть виділені сьогодні, це стане початком гуманітарної катастрофи, планом розвитку смертності в Україні», — заявив Голова Координаційної ради ВБО «Всеукраїнська Мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом», Володимир Жовтяк.

Величезний супротив пацієнтів України викликало введення додаткового ПДВ у розмірі 7% на постачання ліків, починаючи з 1 квітня. «Це стане останнім цвяхом в домовину для сотень тисяч українців, – заявляє Ганна Гопко, заступник голови Опікунської Ради НДСЛ «Охмадит». — За диво-логікою уряду та депутатів акцизи на горілку і вино піднімуться лише з 1 вересня, у той час як ПДВ на ліки ввели вже з 1 квітня. Це чітко показує пріоритетність захисту урядом не хворих українців, які і так не можуть дозволити собі лікування, а навпаки, величезних алкогольних корпорацій, яким дали відстрочку».

У своєму відкритому зверненні пацієнти вимагали прийняти зміни до Державного бюджету України та перерозподілити частину доходів від акцизів на алкоголь, слабкий алкоголь та тютюн і спрямувати їх на лікування смертельно-хворих, а також скасувати 7%-вий податок на постачання ліків. За їхніми підрахунками, в Україні щодня від нестачі ліків помирає 1607 людей, а це майже 600 000 українців на рік, яких можливо було б врятувати, підтримавши пропозиції пацієнтів.

[dt_gap height=”20″ /]

[gview file=”/2014/05/28_Turchynov_20140404.pdf” save=”1″]

[dt_gap height=”20″ /]

Контактні особи:

Красненкова Наталя:
067 465 54 26
krasnenkova@prhouse.com.ua

Устінова Олександра:
067 550 15 70
Oleksandra.u@ucab.org.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *