Зроблено перший крок до спільної перемоги пацієнтів України

Зроблено перший крок до спільної перемоги пацієнтів України

Наші спільні зусилля в кампанії «Акцизи врятують життя!» принесли першу швидку перемогу. А саме, після круглого столу та спільної акції 26 березня під Верховною Радою, парламентарі наступного ж дня ухвалили Закон про підвищення акцизів на тютюн та алкоголь. «Це прецедент, оскільки влада так швидко відреагувала і підняла акцизи під тиском громадськості! Відтепер, щомісяця бюджет буде отримувати близько 500 млн. гривень», — каже Дмитро Шерембей, голова БФ «Пацієнти України» (ЮКАБ).

Верховна рада ухвалила Законопроект, який Кабмін розробив поспіхом буквально за ніч із 26 на 27 березня після Акції «Акцизи врятують життя!» та того резонансу, який вона викликала у ЗМІ. Цьому законопроекті передбачені «компромісні» ставки акцизів, які були підтримані громадськими організаціями і які допоможуть значно доповнити Державний бюджет України.

«Тютюнове та алкогольне лобі тисне на Уряд та Верховну раду усіма можливими методами. Спочатку Парламент взагалі відмовлявся реєструвати наші законопроекти, а потім зробив це. А вже після акції «Акцизи врятують життя!» та великої кількості нас вами під стінами ВР, чиновники зрозуміли, що необхідно йти на поступки громадськості. Вони вирішили «переграти» нас, і підвищивши акцизи, але не відправили їх на лікування, що є просто неприпустимо! Тому наступним нашим кроком має стати спільна боротьба за отримання коштів із «смертельних» товарів на лікування.» – стверджує Олександр Пономаренко, економіст, один із авторів законопроекту.

Відтак, вважаємо, що основними пріоритетами на найближчий період для усіх пацієнтських організацій має стати:

  • Домогтися перерозподілу коштів з піднятих акцизів на лікування вже цього року або знайти інше джерело ресурсів.
  • Реформування медицини, створення Спеціального фонду на реформу охорони здоров’я, який буде фінансуватися за рахунок надходжень до бюджету з акцизів на тютюн, алкоголь та слабкий алкоголь.
  • Продовження боротьби за подальше підвищення акцизів на «смертельні» товари, адже українські акцизні ставки є одними з найнижчих в Європі, а ці гроші могли б бути залучені для вирішення проблеми медицини та її реформування.

Маючи спільну мету та потужну підтримку один одного, ми зможемо змінити систему охорони здоров’я та врятувати сотні тисяч життів!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *