Позиція Пацієнтів України (ЮКАБ) щодо термінових змін в системі охорони здоров’я

Позиція Пацієнтів України (ЮКАБ) щодо термінових змін в системі охорони здоров’я

Від імені пацієнтських спільнот України ми заявляємо:

  1. Сучасна система охорони здоров’я України є у занепаді, давно не функціонує належним чином і конче потребує аварійного втручання.
  2. Структури Міністерства охорони здоров’я України (у тому числі регіональні, АМНУ) не виконують свої прямі функції, не мають перспектив для розвитку, не відповідають ані світовим стандартам, ані вимогам сьогодення, тому не можуть бути збережені в існуючому вигляді.
  3. Незалежно від подальшого розвитку політичних подій, спільнота пацієнтів продовжуватиме виконувати свої функції координації спільнот, контролю влади, моніторингу державних коштів тощо.
  4. Ми розуміємо свою відповідальність та готові активно долучитися до роботи з порятунку країни, в тому числі системи охорони здоров’я.
  5. Ми обстоюємо такі засади системи охорони здоров’я, як: підзвітність, прозорість, жорсткі критерії для керівних посад, залучення пацієнтів та міжнародних експертів до всіх державних процесів, повне переформатування громадських рад при Міністерствах та відомствах – зі штучних на реально працюючі.
  6. Ми готові працювати з новим міністром охорони здоров’я України, захищаючи права українців на доступ до лікування, і маємо для цього розуміння справжніх проблем українських пацієнтів.
  7. Ми маємо інтелектуальний, кадровий, експертний потенціал та готові віддати його новій країні.
  8. Ми вважаємо за необхідне залучити Голову Правління БФ «Пацієнти України»/«Дорадча рада спільнот з питань доступу до лікування в Україні» (ЮКАБ) Дмитра Шерембея до керівництва системою охорони здоров’я України. Дмитро Шерембей є лідером спільнот, експертом світового рівня, пацієнтом, який понад 15 років живе з хронічним захворюванням і має високу довіру пацієнтів України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *