Прекваліфікація ВООЗ повинна стати обов’язковою умовою для закупівлі генеричних ліків нашою державою
Відтепер такий життєво-необхідний для ВІЛ-позитивних пацієнтів препарат, як Ефавіренц, буде продаватися в Україні лише у випадку надання прекваліфікації ВООЗ. Це стало результатом перемовин між пацієнтами та фармацевтичною компанією MSD в рамках третього засідання спеціалізованого об’єднання пацієнтів — UCAB.
«10 років тому, коли в Україні не було лікування зовсім, ми були щасливі мати хоча б щось — і нам не було важливо, хто і кому видав або не видав ліцензії. На той момент я важив 40 кілограмів, і вижив завдяки генеричній компанії, яка не маючи ліцензії завезла до України ці ліки. — каже Дмитро Шерембей, Голова UCAB, Директор Департаменту комунікації, політики та адвокації ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ — Проте сьогодні ми розуміємо, що кожен генеричний препарат повинен мати відповідну якість — і прекваліфікація ВООЗ повинна стати обов’язковою умовою для закупівлі таких ліків нашою державою».
Не менш важливою темою став доступ до АРВ-препаратів в Україні, що включає їх високу вартість як бар’єр. «В Україні катастрофічно не вистачає коштів на лікування для ВІЛ-позитивних людей. Тисячі пацієнтів стоять у черзі. Уряд ніколи не піде на те, щоб закуповувати препарат, який коштує 600 доларів на місяць. Тому ми докладатимемо зусиль, щоб фармкомпанії знижували ціну на життєво-необхідні препарати, зважаючи на рівень життя в нашій країні» — каже Ярослав Бляхарський, член UCAB.
За традицією, зустрічі з фармкомпаією передувала низка тренінгів. Провідний експерт UNDP Боян Констянтинов спеціально приїхав до Києва, щоб дати пацієнтам знання щодо основних аспектів інтелектуальної власності та їх впливу на доступ до лікування в Україні.
Окрема зустріч UCAB буде присвячена питанню вірусних гепатитів, оскільки в Україні відсутній доступ до їх лікування. «Сьогодні невідомо скільки точно хворих живуть з гепатитами в Україні, приблизна кількість — від 1 до 3 мільйонів українців. Саме тому ми ініціювали підготовку зустрічі довкола питання гепатитів, яке сьогодні лише розпочинають розглядати на державному рівні», каже Дмитро Коваль, член UCAB, директор ВГО «Зупинимо гепатит».
[dt_gap height=”20″ /]
[gview file=”/2014/07/YUKAB_veresen_ukr.doc” save=”1″]
[dt_gap height=”20″ /]
[dt_gap height=”20″ /]
Архів з презентаціями:
[gview file=”/2014/07/presentation_msd-ukraine.zip” height=”200px” save=”1″]