Українські пацієнти переконали фамкомпанії на поставку безкоштовних ліків, щоб вижити.
Під час зустрічі представників UCAB з представниками фармацевтичної компанії Gilead Science було обговорено можливість пожертвувати ліки більш ніж 3-м тисячам українських пацієнтів, хворих на ВІЛ/СНІД.
«Ми передбачаємо, що восени цього року може статися переривання лікування, внаслідок невчасної та недостатньої закупівлі антиретровірусних препаратів державою, — розказав Дмитро Шерембей, Голова UCAB, Директор Департаменту комунікації, політики та адвокації ВБО „Всеукраїнська мережа ЛЖВ“. — Через неспроможність держави забезпечити людей життєво-необхідним лікуванням, ми, пацієнти, звернулися напряму до фармацевтичних компаній із проханням пожертвувати ліки для хворих. У першу чергу, це було зроблено для того, щоб не сталося переривання лікування, як це могло статися на початку цього року. Тим не менше, такі дії є лише „швидкою допомогою“ цим людям. Для подолання епідемії Уряд повинен внести системні зміни в процес забезпечення АРВ-терапією ВІЛ-позитивних. Якщо цього не зроблять, через кілька років уже жодні зусилля не зможуть зупинити епідемію ВІЛ/СНІДу в Україні».
Окрім цього, під час зустрічі відбулося навчання пацієнтів відомими національними експертами основним аспектам діагностики та лікування в галузі ВІЛ/СНІДу та гепатиту. «Не пізніше 2013 року заплановано перегляд існуючого клінічного протоколу антиретровірусної терапії ВІЛ-інфекції у дорослих та підлітків, і я підтримую участь людей, які живуть ВІЛ, у його формуванні, — сказала Світлана Антоняк, завідуюча відділенням ВІЛ/СНІДу ГУ „Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського АМН України“. — Я вважаю, що ВБО „Всеукраїнська мережа ЛЖВ“ робить все можливе, щоб пацієнти відігравали основну роль у цьому процесі, адже від цього напряму залежить їхнє життя».
Одним із досягнень зустрічі UCAB та Gilead стала домовленість про можливість включення України до клінічних досліджень компанії, які вже багато років проводяться у світі та знаходяться на фінальній стадії. «Це може дати можливість десяткам українців отримати новітнє лікування безкоштовно, що стане справжнім проривом для нашої держави, де лікування гепатиту С недоступно для пересічного громадянина, — стверджує Ольга Гаврилова, заступник голови UCAB, голова ВГО „Зупинимо гепатит“. — У той час, коли, за статистикою, в Україні живе до 5% населення з гепатитом С, лікування коштує близько 20 000 доларів на рік. На жаль, через відсутність державного фінансування, до нас майже кожного дня звертаються хворі з єдиним проханням: допоможіть знайти лікування.»
[dt_gap height=”20″ /]
[dt_gap height=”20″ /]
[dt_gap height=”20″ /]
[gview file=”/2014/06/Press-release_Gilead_Ukr.doc” save=”1″]
[dt_gap height=”20″ /]
[gview file=”/2014/06/B.-Zaika-ARV-preparaty.ppt” save=”1″]
[dt_gap height=”20″ /]
[gview file=”/2014/06/S.-Antonyak-Diagnostika-VICH-infektsii.ppt” save=”1″]
[dt_gap height=”20″ /]
[gview file=”/2014/06/S.-Antonyak-Nachalo-ART-v-Ukraine.pptx” save=”1″]
[dt_gap height=”20″ /]
[gview file=”/2014/06/S.-Antonyak-Pokazaniya-k-ART.ppt” save=”1″]
[dt_gap height=”20″ /]
[gview file=”/2014/06/preparaty.doc” save=”1″]