ЦГЗ уклав 90 договорів з неурядовими та громадськими організаціями, що опікуються ВІЛ

ЦГЗ уклав 90 договорів з неурядовими та громадськими організаціями, що опікуються ВІЛ

Центр громадського здоров’я (ЦГЗ) підписав 90 договорів з 52-ма неурядовими організаціями у 24 регіонах України та місті Київ. Загальна сума договорів - 62,45 млн грн. Ще два лоти знаходяться на розгляді в Антимонопольному комітеті України та очікують рішення.

Центр громадського здоров’я (ЦГЗ) підписав 90 договорів з 52-ма неурядовими організаціями у 24 регіонах України та місті Київ. Загальна сума договорів – 62,45 млн грн. Ще два лоти знаходяться на розгляді в Антимонопольному комітеті України та очікують рішення.

В жовтні ЦГЗ провів 92 тендери на закупівлю послугу з профілактики та супроводу ВІЛ. Переможцями усіх конкурсних торгів стали неурядові та громадські організації, які мають значний досвід у роботі з ВІЛ-позитивними людьми та людьми, уразливими до інфікування ВІЛ.

У грудні 2019 року Центром громадського здоров’я будуть оголошені торги по закупівлі послуг з профілактики ВІЛ-інфекції серед груп підвищеного ризику інфікування та догляду і підтримки людей, що живуть з ВІЛ за кошти державного бюджету на 2020 рік. Закупівлі будуть здійснюватися через механізм відкритих торгів на платформі Прозоро.

Нагадаємо, 30 вересня 2019 року Міністерство фінансів України затвердило зміни до паспорту бюджетної програми «Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру» та погодило 83 млн грн на фінансування послуг з супроводу та профілактики ВІЛ у 2019 році.

Це означає, що Україна стала першою країною серед країн Східної Європи та Центральної Азії, яка фінансуватиме послуги з профілактики та соціального супроводу пацієнтів за кошти державного бюджету.

Послуги з профілактики та супроводу ВІЛ передбачають проведення тестування, програму обміну шприців та голок, консультації для людей, які дізналися, що мають ВІЛ-інфекцію та психологічну підтримку.

Для кожного регіону України було передбачено 4 окремих пакети послуг, кожен з яких розрахований на окрему групу ризику:

  • людей, що споживають наркотики ін’єкційно;
  • людей, які надають сексуальні послуги за винагороду;
  • чоловіків, що мають секс з чоловіками;
  • людей, що живуть з ВІЛ.

Фінансування послуг з профілактики та супроводу ВІЛ за бюджетні кошти відбувається в рамках реалізації Плану переходу від донорського до державного фінансування. Такий крок посилить спроможність держави більш ефективно долати епідемії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні.

Детальний план переходу на державне фінансування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *