Як отримати лікування гепатиту С за Державною програмою

Як отримати лікування гепатиту С за Державною програмою

«У мене гепатит С. Щоб оплатити курс лікування, я змушений буду продати квартиру. У мене дружина та двоє дітей. Якщо лікування мені не допоможе, моя сімя опиниться на вулиці. Підкажіть, що мені робити». — такий лист надійшов до БФ «Пацієнти України». Ми щотижня отримуємо дзвінки та листи від хворих на вірусні гепатити, що опинилися у схожих ситуаціях. Практично усі питання стосуються того, як врятувати життя, адже лікування гепатиту С занадто дороге та недоступне для переважної більшості українців.

Мало хто знає, що в Україні є державна програма лікування гепатиту. Щороку держава виділяє кошти на лікування пацієнтів із цим діагнозом. Проте лікарі, зазвичай, замовчують інформацію про можливість отримати безкоштовне лікування від держави.

У відповідь на сотні ваших дзвінків та запитань ми підготували алгоритм, як діяти пацієнту з гепатитом С. Попередимо одразу, легко не буде — система опирається.

Отож,

 1. Якщо Ви підозрюєте або знаєте, що у Вас гепатит, в першу чергу, потрібно звернутися до свого сімейного лікаря.
 2. Сімейний лікар повинен направити до лікаря-інфекціоніста для встановлення діагнозу.
 3. Лікар-інфекціоніст дає направлення в інфекційну лікарню за місцем проживання або ж у інфекційний відділ обласної лікарні (все залежить від того, чи є у лікарні за місцем проживання інфекційний відділ).
 4. Пацієнт лягає на обстеження (приблизно 7-10 днів) та здає усі необхідні аналізи.
 5. Якщо діагноз підтвердився, Вам потрібно сказати лікарю-інфекціоністу про те, що ви знаєте про наявну державну програму лікування гепатиту. Лікарі часто пропонують оплатити дорого вартісне лікування, замовчуючи можливість отримати безкоштовні ліки від держави.
 6. Після цього Вам потрібно написати заяву на директора обласного Департаменту охорони здоров’я з проханням/вимогою отримати лікування за державною програмою.
 7. Наступний крок — отримати позитивне рішення щодо забезпечення лікування від профільної комісії. При обласних Департаментах охорони здоров’я діють Комісії щодо включення пацієнтів до державних програм лікування (членами цих Комісій можуть бути представники пацієнтських спільнот, якість роботи Комісії залежить від активної участі членів даної Комісії).
 8. Пройти курс лікування у своїй лікарні (лікування проходить під наглядом лікаря, ліки «на руки» не видають).

За державні кошти для лікування гепатиту С закупляють Рибавірин, Ламівудин, Тенофовір, Софосбувір та пегельовані інтерферони.

Юридична довідка:

«Державна цільова соціальна програма профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року» діє відповідно до Постанови КМУ № 637 від 29.04.2013 р. Ця програма охоплює і 2016 рік і фінансується як за рахунок центрального бюджету, так і за рахунок місцевих бюджетів. В рамках цієї програми ви можете отримати консультацію лікаря та безкоштовне лікування.

Відстоюючи право на лікування та забезпечення лікарськими засобами, Ви можете посилатись на статтю 35 Європейської хартії з прав пацієнта. Крім того, це право гарантується ст. 49 Конституції України: «Кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування. Охорона здоров’я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм».

Незважаючи на те, державна програма щодо гепатиту С затверджена, вона, на жаль, не фінансується у повному обсязі. Проте, та частина ліків, закуплених державою за бюджетні кошти для лікарень, при амбулаторному лікуванні повинні надаватись пацієнтам безкоштовно.

Про наявність ліків Ви можете дізнатись у вашого лікаря, у гепатологічному центрі або надіславши офіційний запит до обласного департаменту охорони здоров’я.

У випадку, якщо ви отримаєте відповідь на запит про відсутність ліків, закуплених коштом державного бюджету і вам доведеться придбати ліки за власні кошти, зберігайте чеки за купівлю ліків, оскільки у вас залишається право отримати таке відшкодування через суд.

Зверніть увагу, що реєстрація на державну програму лікування гепатиту — безкоштовна. Якщо лікар або чиновник вимагає у Вас гроші, повідомте нам за адресою office@patients.org.ua.

Сили та наснаги Вам відстоювати свої права!

128 Comments

 1. Андрей сказав:

  Мне уже 5 лет не дают лечение от гепатита, хорошо хоть от Вич дают, Подскажите как и куда может обратиться?

  • Пришко Ольга сказав:

   Добрый день. По вопросам лечения гепатита С, пожалуйста, обратитесь по телефону +38 (044) 33-77-238 или +38 (050) 3355301.

 2. александр сказав:

  Спасибо вам за публикацию теперь знаю куда обратиться если что то пойдет не так. Я сам с Донецкой области с оккупированной части помочь не кому своих дене7 еле хватает на жилье про гепатит узнал случайно , собрался в АТО прошел мед коммисию выявили гепатит С на ранней стадии сказали мог занести у стоматолога еще сказали что повезло что во время обнаружили мог узнать про болезнь когда печень уже разваливается вот позвонили говорят коммисия одобрила в пятницу поеду в Ровно на первый укол хотел узнать все нюансы. Еще раз спасибо за статью буду знать куда обратиться за советом

 3. Петро Мороз сказав:

  Скажіть,будь-ласка ,чи діє ця програма в 2017році

 4. Олександр сказав:

  Чи діятиме зазначена програма у 2017 роціі на яких умовах?

  • Державна програма сказав:

   Слава Богу!Програма діє!Але потрапити на неї за місцем проживання,на жаль,не вдалося.Але я пройшла і почала лікування. чують

  • Київ сказав:

   Діє в Інституті Громашевського точно

 5. Ольга сказав:

  Добрий день, Вам! Наскіль реально тепер отримати безкоштовні ліки по по прорамі, і які обовязкові умови для цього?

  • Пришко Ольга сказав:

   Доброго дня. Будь ласка, уточніть, лікування якого захворювання вас цікавить. Або зверніться за телефоном +38 (044) 33-77-238 або +38 (050) 3355301.

 6. Ніна сказав:

  Лікування за Програмою-прекрасний шанс позбавитися недуги.Ліки виділяються відповідно до Протоколу.Я починаю…

 7. гепатит с сказав:

  В сина виявили гепатит С .Ще 17 квітня стали на облік і досі не почали лікування.Сказали чекайте дзвінка .Скільки ще чекати? Дніпропетровська інфекційна лікврня( вул Канатна 17 )

  • Пришко Ольга сказав:

   Доброго дня. На жаль, сказати точно, скільки вашому синові ще чекати на лікування, ми не можемо. Це залежить мінімум від двох факторів: кількість людей, які стоять в черзі на лікування перед вашим сином, та чи є в наявності безпосередньо самі препарати у вашому місті. Варто зазначити, що по деяким препаратам від гепатиту С, які були закуплені за кошти 2016 року, вже підписані накази МОЗ про їх розподіл по регіонам. Наразі очікуються їх поставки. Якщо у вас залишились додаткові запитання, будь ласка, звертайтеся за телефоном +38 (044) 33-77-238 або +38 (050) 3355301.

 8. василь сказав:

  Я з 2010 року знаходжусь на обліку у інфекціоніста в поліклініці за місцем проживання і мені жодного разу не пропонували лікування за державною програмою.тільки періодично здавав аналізи .в цьому році вирішив зробити аналізи в Синево і був у розпачі.гепатит с 1b f4 вірусна нагрузка 4.6* 10^5 при тому що біохімічні аналізи нормальні.Чи можу ч отримати лікування за державною програмою.Які саме ліки закуповуються за цією програмою? До кого ще мені звертатись?

 9. юююююю сказав:

  Доброго дня . Як отримати і де безкоштовне лікування при гепатиті С. Контакти

  • Пришко Ольга сказав:

   В Україні діє державна безкоштовна програма по лікуванню Гепатиту С. Інструкція, як отримати лікування за державний кошт: https://www.facebook.com/patients.org.ua/posts/1474844735927339

   Пацієнт має написати заяву на отримання безкоштовного лікування на ім’я начальника обласного департаменту охорони здоров’я та на головного лікаря лікарні, де пацієнта обслуговуює інфекціоніст. Заяви відносите ОСОБИСТО до їх канцелярій або секретарів. На обидві заяви ви робите по 1 копії, щоб на вашій копії поставили № вхідного листа (копії із номерами зберігаєте у себе, як доказ вашого звернення). У заяві можете вказати ваш номер телефону та поштову адресу, щоб їм простіше було з вами контактувати та надіслати письмову відповідь. До заяви важливо додати копії всіх аналізів,що пацієнт проходив по захворюванню.
   Чекаєте на їх відповідь. У разі необхідності, телефонуйте! 050 335 53 01

 10. Гепатит С сказав:

  В мене гепатит С . В мене двоє ді
  тей малих . Мождивості не маю на лікування , тому що проживаю за рахунок дитячих коштів.Батьки старшого віку,батьки не допомагають мені фінансовими питаннями…Я хочу щоб я не була хвора.. В щоб моє життя продовжувалося …

 11. ЯРІШ ВІРА сказав:

  Я проживаю у м. ЛЬВІВ ,хворію вірусним гепатитом С по місцю проживання інфекціоніст сказала ,що я претендую на першочергове лікування, але наразі держава не виділила кошти . Я не знаю що мені робити, я пенсіонер за віком ,пенсія моя з осучасненням від держави складає 1876 гривень за власний кошт я полікуватись не в силі. Підкажить ,що мені робити.

 12. Григорій сказав:

  Підкажіть будь ласка, куди звернутися по допомогу або хоча б інформацію про можливіть дікування за державний кошт у 2017. В мене знайдено гепатит ц 1 б генотипу, лікарка сказала программа яка діяла до 2016 закінчилась, чи буде нова якщо так то коли , купувати препарати самостійно взагалі не має можливосьі жодної.

  • Пришко Ольга сказав:

   В Україні є державне безкоштовне лікування Гепатиту С. Інструкція, як отримати лікування за державний кошт: https://www.facebook.com/patients.org.ua/posts/1474844735927339

   Пацієнт має написати заяву на отримання безкоштовного лікування на ім’я начальника обласного департаменту охорони здоров’я та на головного лікаря лікарні, де пацієнта обслуговуює інфекціоніст. Заяви відносите ОСОБИСТО до їх канцелярій або секретарів. На обидві заяви ви робите по 1 копії, щоб на вашій копії поставили № вхідного листа (копії із номерами зберігаєте у себе, як доказ вашого звернення). У заяві можете вказати ваш номер телефону та поштову адресу, щоб їм простіше було з вами контактувати та надіслати письмову відповідь. До заяви важливо додати копії всіх аналізів, що пацієнт проходив по захворюванню.
   Чекаєте на їх відповідь. У разі необхідності, телефонуйте! 050 335 53 01

  • Марина сказав:

   С осени 2017 года действует бесплатная программа лечения вирусного гепатита с генотип 1в безинтерфероновыми препаратами. У меня тоже вгс генотип 1в и я попала на противовирусную терапию . И с 22.11.2017 г. я получаю препараты -Харвони(Ирландия)+рибавирин -12 недель. 13.12.17. г. я получила первый результат-ПЦР РНК – не обнаружено. Лечение прохожу на базе Областной инфекционной больнице 21 г.Днепропетровска( Канатная 17)

 13. Гепатит, сказав:

  У моево мужа обнаружили гепатитС он находится в ато как нам быть

 14. Гепатит, сказав:

  Помогите с лечением

 15. Гепатит сказав:

  Я наверное лучше позвоню вам.Тоже гепатит С у меня.

 16. ГепатитБ аутоімунний компонент. Юля сказав:

  Чи є державна програма по теновофіру при гнпатиті Б. Він мені приписаний лікарем постійно. Чи можна стати на програму не за місцем реєстріціі. Я проживаю в Києві де офіційно працюю та моя дитина ходить в державну школу? З чого розпочати й до кого звернутись. У мене аутоімунна відповідь організму на вірус.

  • Пришко Ольга сказав:

   Програма лікування гепатиту Б тенофовіром є. Для отримання детальної інформації зателефонуйте нам +380503355301

 17. Гепатит С сказав:

  Подскажите,пожалуйста,есть ли по Госпрограмме возможность лечиться софосбувиром+ледипасвиром(маме врач-инфекционист написала назначение на обычном врлисточке -с таким составом египетский препарат,врач сказала,что в Украине таких лекарств нет,в Турции есть,и по поводу бесплатных лекарств сказала,что их нет).Волынская область,мама лежала в инфекционном отделении.Вот думаю,есть ли шанс писать заявление и получить от государства хоть что-то.В аптеках подобные лекарства стоят денег приличных,для мамы-вообще неподъемная сумма.

 18. Ольга сказав:

  Доброго дня! Напишіть, будь ласка, чи програма діє в 2018 році?

 19. Анжелика К сказав:

  Можно ли узнать полный перечень обследований и анализов,необходимых для гос.программы лечения гепатита с

 20. Таня сказав:

  Скажіть будь-ласка чи діє програма в 2018році.В батька виявили гепатит В і С.
  Лікар сказала що програма не діє і потрібно купляти ліки самостійно.А налізи він здавався в часній клініці.Підкажіть, що нам можна зробити.
  На перед дякую за відповідь.

 21. Людмила сказав:

  Напишіть номер оператора Київстар бо не зручно вам телефонувати(((

 22. Гепатит С сказав:

  Доброго дня!
  В Дружини виявили гепатит С гостра форма. В нас двоє діток (меншому 2,5 місяців) коштів для самостійного придбання ліків немає. Підскажіть, як стати на лікування за державною програмою? І чи діє програма на даний час?

  • info сказав:

   Олександре, програма діє на даний час.
   Які кроки Вам необхідно здійснити – викладено у матеріалі вище.
   Якщо потрібні додаткові роз`яснення – телефонуйте нам на гарячу лінію 0503355301.

 23. не можу додзвонитись сказав:

  В який час можна дзвонити за вказаним номером +380503355301?

  • info сказав:

   Доброго дня. За вказаним номером Ви можете звертатись в робочі дні з Пн по Пт, з 10:00 до 18:00.

 24. Сергей П. сказав:

  Добрый день!

  Я проживаю в г.Херсон и так получилось что оказался заражен гепатитом С. Видя мое желание вылечиться доктор направила меня в инфекционную больницу в центр борьбы с гепатитом. Какое же было мое разочарование: врач с людьми не считается, захотел вышел, ничего не сказав на пол часа, не смотря что с десяток людей ожидает приема в коридоре, а то и больше и медсестра след за ним “типа обед”, хотя на кабинете указан четкий график и там об этих перерывах ничего не сказано. Ну да ладно, спросили меня на счет лечения, сказали что это будет дорого стоить или годами нужно ждать лечения, и выписали направление на анализ – фибротест. Оплатив и пройдя фибротест, принес результат и тут меня огорошили – если лечиться еще нужно сдать кучу анализов. На просьбу дать мне перечень анализов врач сказал “будете лечиться или нет?” и озвучил цифру в 36 000 грн + анализы (на входе в кабинет указано что все лечащиеся больные могут бесплатно сдать некоторые анализы) и покупать лекарство нужно будет в определенной аптеке. Естественно я сказал что у меня нет данной суммы и подожду государственного лечения, на что этот главврач ответил, не глядя в глаза “идите и собирайте деньги, потом приходите”, перечень анализов быстро убрала от моих глаз. Вот такие нелюди работают у нас. Единственное ее действие – вроде поставила меня на учет.
  Благо я нашел хорошего инфекциониста. Перерыв интернет, пообщавшись с коллегами по несчастью, я нашел способ лечения своего генотипа, рассказал врачу, достал лекарство непосредственно в стране-производителе и слава Богу вылечился. И обошлось это мне в намного меньшую сумму.
  Хотелось бы видеть на руководящих должностях адекватных людей, а то возникает уверенность что для кого-то гепатит С горе, а для кого-то средство наживы.

 25. Наталья сказав:

  Добрый день,а распространяется ли эта программа на лечение гепатита В?

  • info сказав:

   Так, за Державною програмою можна отримати лікування гепатитів В і С
   Для отримання детальної інформації щодо включення в програму зателефонуйте нам +38(050)335-53-01

 26. Незнаю куда звернутисся сказав:

  Ольга добрий вечір пітскажіть будь-ласка де можна пролікуватисся на гепатит В плюс щеє дельта!? Ядякую!!

  • info сказав:

   Доброго дня. Отримати лікування гепатиту В за державною програмою можна наступним чином:

   1. Якщо Ви підозрюєте або знаєте, що у Вас гепатит, в першу чергу, потрібно звернутися до свого сімейного лікаря.
   2. Сімейний лікар повинен направити до лікаря-інфекціоніста для встановлення діагнозу.
   3. Лікар-інфекціоніст дає направлення в інфекційну лікарню за місцем проживання або ж у інфекційний відділ обласної лікарні (все залежить від того, чи є у лікарні за місцем проживання інфекційний відділ).
   4. Пацієнт лягає на обстеження (приблизно 7-10 днів) та здає усі необхідні аналізи.
   5. Якщо діагноз підтвердився, Вам потрібно сказати лікарю-інфекціоністу про те, що ви знаєте про наявну державну програму лікування гепатиту. Лікарі часто пропонують оплатити дорого вартісне лікування, замовчуючи можливість отримати безкоштовні ліки від держави.
   6. Після цього Вам потрібно написати заяву на директора обласного Департаменту охорони здоров’я з проханням/вимогою отримати лікування за державною програмою.
   7. Наступний крок — отримати позитивне рішення щодо забезпечення лікування від профільної комісії. При обласних Департаментах охорони здоров’я діють Комісії щодо включення пацієнтів до державних програм лікування (членами цих Комісій можуть бути представники пацієнтських спільнот, якість роботи Комісії залежить від активної участі членів даної Комісії).
   8. Пройти курс лікування у своїй лікарні (лікування проходить під наглядом лікаря, ліки «на руки» не видають).

 27. Игорь сказав:

  Есть в Луцке бесплатная терапия гипатита С ??

  • info сказав:

   Доброго дня. Державна програма з лікування гепатиту С діє по всій території України.

 28. Міша сказав:

  Доброго дня! Де я можу дізнатись про свій номер в черзі на лікування гепатиту с?

  • info сказав:

   Доброго дня. Це питання Ви можете дізнатись у лікаря, який ставив Вас в чергу на включення до програми лікування гепатиту С.

 29. Татьяна сказав:

  Скажите пожалуйста по вашей программе софосбувир и даклатасвир назначают детям 3-4 года?

  • info сказав:

   Доброго дня, Тетяно. Призначення препаратів відбувається виключно лікарем інфекціоністом, відповідно до встановлених протоколів лікування та індивідуальних показань пацієнта. Тому за відповіддю на Ваше питання, варто звернутись безпосередньо до профільного лікаря.

 30. Олена сказав:

  Доброго дня! У меня виявили вірус гепатиту”с”, після перенесених двох операцій у 2017р. Звернулась до інфекційніста, був зроблений аналіз, який підтвердив наявність вірусу. Лікар направила до гепатолога, повідомивши мене про те що є державна програма з лікування даної хвороби. Я звернулась до гепатолога для отримання консультації та реєстрації у програмі, але мені одразу повідомили, що ліки виділяються тільки для жителів з місцевою пропискою, а так я не прописана, а є переселенцем з Донбасу і в будь-який момент можу змінити місце проживання, то мені скоріш за все буде відмовлено комісією, яка приймає рішення щодо участі у програмі. Підкажіть куди мені звернутись за допомогою, я працюю в організації, яка переїхала з тимчасово окупованої території і не збираюсь нікуди їхати, я сама сплачую оренду житла, ще не встигла віддати борги за попередні операції, а тут ще й таке! Невже переселенці не такі громадяни, як всі інші? Чому я не можу прийняти участь у цій програмі?

  • info сказав:

   Доброго дня!
   Пані Олено, Вам не мають права відмовити щодо участі у програмі лікування гепатиту через відсутність місцевої реєстрації.
   Відповідно до ст. 49 Конституції України Вам зобов`язані надати безкоштовне лікування.

 31. Отримання ліків сказав:

  Доброго дня! У чоловіка гепатит В. Лікар нам говорила що ми маємо право безкоштовно отримати ліки. Але так як чоловік не завжди перебуває в Україні, то це не можливо. купували самі. Чи дійсно , це так? Чоловік має бути лише на Україні щоб отртимувати безкоштовне лікування?

  • info сказав:

   Доброго дня! Процес лікування має проходити під наглядом лікаря, важливо слідкувати за перебігом лікування та тим, як організм реагує на препарати. Окрім того, в межах програми ліки “на руки” не видають, необхідно з’являтись за препаратами в медичний заклад. Якщо людина не зможе регулярно отримувати препарати і можливі перебої в їх прийомі, то немає ніякого сенсу починати лікування, адже воно буде неефективне.

 32. Андрій сказав:

  Чи є можливість лікуватись від гепатиту С за державні кошти у 2018 році?

  • info сказав:

   Доброго дня, Андрію. Державна програма з лікування Гепатиту С діє і в 2018 році. Щоб стати учасником даної програми, для початку необхідно проконсультуватись у сімейного лікаря/ терапевта або у лікаря інфекціоніста і далі діяти за алгоритмом, описаним в статті.

 33. Наталья сказав:

  Скажите, пожалуйста, можно хотя бы ориентировочно обозначит, когда поступят препараты для лечения гепатита С в Донецкую область? это будет в ближайшее время , или до конца года уже не будет поступлений? или искать варианты самостоятельно и не уповать на помощь государства? Прошу ответить конкретно. спасибо.

  • Пришко Ольга сказав:

   Доброго дня. Які саме препарати вам потрібні? Для уточнення інформації зверніться за телефоном +38(050)335-53-01

 34. Дарія сказав:

  Добрий день, підкажіть будь ласка надійшли ліки для лікування гепатиту С в Україні чи ще ні?

  • Пришко Ольга сказав:

   Нової поставки ще немає. Але можливо необхідні вам препарати є в наявності в вашій лікарні. Зателефонуйте нам +38(050)335-53-01

 35. Леонід сказав:

  Ви не підкажете де можна придбати курс лікування гепатиту с за ~100 доларів. (Про таку ціну говорила міністр здоров’я)?

  • info сказав:

   Доброго дня!
   Леонід, якщо Ви внесені Вашим лікарем-інфекціоністом до загальнодержавного реєстру хворих на гепатит, то Ви маєте право на безкоштовне лікування. Ліки при цьому Вам “на руки” не видаються, а лікуєтеся стаціонарно під наглядом лікаря. Та, на жаль, станом на сьогодні ліки закуплені, але через бюрократичні процедури до лікарень ще не дійшли. Надходження оікується на кінець грудня.

 36. Леонід сказав:

  А до аптек ліки дійдуть, щоб можна було їх купити?

  Леонід, державною програмою ліки надходять до лікарень для безкоштовно лікування пацієнтів.

  • Partus сказав:

   Не знаю як по регіонам, а в Києві, ліки видають на місяць “на руки”, це я знаю по собі, бо зараз проходжу лікування по цій програмі. Про стаціонар, теж, тут особисто залежить від стану захворювання. Три моємі Ф3, і генотипу-3, я ліг тільки на добу, для перевірки на сумісність препаратів до організму. Далі проходжу курс лікування дома. Слава Богу, на первому етапі лікування, через 28 днів, результат по ПЦР- Мінус.

 37. Михайло сказав:

  Пiдкажiть будь-ласка куди подiвся harvoni з аптек? Якщо вiн на переаттестацii, то де взагалi можна перевiрити це?
  Де можна ознайомитися зi списком лiлшв, що в даний момент знаходяться на переаттестацii?

 38. Лікування гепатиту Б. Державна програма діє?? сказав:

  Доброго дня. З вашоі статті вказано що программа діє до 2016 року. Сьогодні була на прийомі у лікарки інфекціоніста в м. Киів за адресою А. Шептицького 5., та лікар мені повідомила що програма закінчилась й стати на чергу для отримання безкоштовного лікування тепер неможливо й потрібно самому себе звбеезпечувати. Тенофовір доволі дорогий. Проходжу на разі мед огляд для підвердження необхідності приймання цих ліків. Яка насправді ситуація з програмою вкажінь ноиер документу який планую показати лікарю. Які реальні терміни від заявки в чергу до отримання ліків як пацієнту на сьогодні. Хочу спланувати та розрахувати своі сили та бюджет в лікуванні.

  • info сказав:

   Доброго дня! Так, на разі немає спецільної державної Програми для лікування хворих на гепатити В і С. В той же час працює комплекс заходів програмного характеру щодо державної закупівлі медикаментів для хворих на вірусні гепатити В і С, відповідно до якого на 2018 рік передбачено державне фінансування в розмірі 133 031,1 тис. грн. Підтвержуючим це документом є Паспорт бюджетної програми на 2018 рік (25 пункт), що розміщений на сайті МОЗ за посиланням: http://moz.gov.ua/uploads/1/7088-zmini_passport_2018_2301400.pdf.
   Щодо отримання ліків, то очікуюється їх постачання в медичні заклади на кінець грудня 2018 року.

 39. Людмила сказав:

  Чи можливо отримати знижку при лікуванні гепатиту С препаратом біциклол?

  • info сказав:

   Людмило, на жаль, знижка при лікуванні препаратом біциклол за державний кошт не можлива.
   Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів № 278 від 28.03.2018 передбачений перелік препаратів, лікування яких передбачено за державний кошт. Для ознайомлення з переліком перейдіть за посиланням http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/278-2018-%D0%BF.

 40. Дарія сказав:

  Добрий день, нам лікар сказала, що невідомо чи будуть ліки взагалі по дердавній програмі, можливо їх краще купити, та не чекати, уже майже пів року чекаємо, а тут ще й така відповідь лікаря. Вони точно надійдуть до лікарень?

  • info сказав:

   Доброго дня, Дарія. На сьогоднішній день частина препаратів державних закупівель для вірусних гепатитів уже завезена до України, друга частина препаратів, яка доповнює комплексну терапію, також закуплена державою, однак ще не ввезена в Україну через затягнений процес реєстрації препаратів. Розповсюдження по регіонах повного пакету препаратів відбудеться одразу після їх реєстрації, однак чітких строків, на жаль, вказати не можемо. Для отримання свіжої інформації щодо наявності безкоштовних ліків Ви можете звертатись за тел (050) 335 53 01.

 41. Сергій сказав:

  Доброго дня..
  До вас неможливо додзвонитись..

  • info сказав:

   Сергію, перепрошуємо за незручність – можливо, серед інших дзвінків Ваш пропустили.
   Раді будемо Вам допомогти – телефонуйте: 0503355301.

 42. Nataliia сказав:

  Добрий день. У моєї мами виявили гепатит с. Їй 69 років, а тому (так нам сказали) вона, нажаль, вже не може розраховувати на лікування за державною програмою. Скажіть будь ласка, скільки тепер коштує лікування за свій рахунок? Дякую

  • info сказав:

   Доброго дня!
   Наталія, вік не може бути причиною відмови у лікуванні за державний кошт.
   Зверніться у місцевий департамент охорони здоров`я із заявою про постановку на облік для отримання лікування за державні кошти.
   Вартість лікування залежить від переліку препаратів, які Вам призначить лікар.

 43. Сергій сказав:

  Чи діє дана програма у 2019 році?

  • info сказав:

   Сергій, доброго дня!
   У державному бюджеті передбачено фінансування закупівлі ліків по Гепатитах на 2019 рік.
   Наразі триває підготовка Паспорту бюджетної програми, тож точні розміри фінансування будуть відомі на кінець січня.

 44. Гепатит С сказав:

  Добрый день, хочу поделиться нашей историей и выразить огромную благодарность центру. В августе 2018 года мужу, в пункте переливании крови, куда пошел сдавать кровь на донорство, поставили диагноз: “хронический гепатит С”, это прозвучало как приговор. Нам назначали дополнительный анализы, с каждым следующим результатом анализа мы надеялись что это все таки врачебная ошибка, и мы здоровы. Ведь регулярно каждый год муж проходит комиссию по работе нужно. Но нет каждый анализ подтверждал наличие диагноза и нам ничего не оставалось как надеяться на выздоровление. Ходили в разные больницы к разным врачам и вот нам сказали что есть государственная программа по лечению гепатита С в Украине, но нужно подождать. Мы стали на учет, по несколько раз в месяц звонили в врачу, на горячую линию в Министерство, писали официальные запросы в разные инстанции здравоохранения и вот когда уже можно сказать была потеряна надежда и ждать больше не было сил (решали искать деньги и покупать препараты), нам позвонили и сказали: “есть препараты, можете приехать получить”. Нашей радости не было предела. Мы поехали и нам все выдали, все нормально. Сейчас начали терапию. По окончанию приема препаратов обязательно сообщу результат. Хочу выразить огромною благодарность всем кто нам помогал и терпел мои настойчивые звонки и письма. Хочу сказать людям не теряйте надежду, Гепатит С это не приговор, а всего лишь этап в вашей жизни который вы смело должны перешагнуть и через который пройдете я в этом даже не сомневаюсь. Здоровья Вам всем и мирного неба над головой.

 45. Дмитрий сказав:

  “Наступний крок — отримати позитивне рішення щодо забезпечення лікування від профільної комісії. При обласних Департаментах охорони здоров’я діють Комісії щодо включення пацієнтів до державних програм лікування (членами цих Комісій можуть бути представники пацієнтських спільнот, якість роботи Комісії залежить від активної участі членів даної Комісії).” Подскажите . как контролировать Комиссию, что-бы она не откладывала решение в долгий ящик? Как узнать свою очередь?

  • info сказав:

   Доброго дня, Дмитро. Комісії створюються при поставці ліків. Якщо ви написали заяву на обласний Департамент охорони здоров’я, то у відповідь ДОЗ зобов’язується сповістити вас про наявність ліків для повного курсу лікування. Ви можете відслідковувати дані про поставки на сайті ДОЗ, а також на сайті eliky.in.ua. Для контролю за роботою комісії вам варто знайти місцеві громадські організації, представники яких зможуть відстоювати ваші права.

 46. Гипатии С сказав:

  Добрый день,у мамы нашли Гипатии С врач умалчивает о бесплатной программе лечения. Зато дала номер тел. кто может привезти лекарства на курс лечения,а это 27,000грн.Куда обращаться?

  • info сказав:

   Доброго дня!
   Тетяно, хочемо повідомити Вас, що партії ліків для лікування вірусних гепатитів частково уже відправлені в регіони.

   Так, уже відправлено 1772 упаковки лікарського засобу із діючими речовинами софосбувір та велпатасвір для лікування вірусного гепатиту С (ВГС) у дорослих. Препарат “Епклюза”, який Україна отримала у вигляді гуманітарної допомоги від Гілеад Сайенсиз Айленд ЮС, буде доступний у лікарнях.

   Також по регіонах розповсюджуються ліки, закуплені за бюджетні кошти, а саме препарат «Майхеп» (діюча речовина софосбувір) у кількості 9660 таб. та препарат «МайДекла» (діюча речовина даклатасвір), у відповідній кількості 9660 таб.

   http://moz.gov.ua/article/news/liki-vid-gepatitu-s-poihali-v-regioni?fbclid=IwAR0VSBNLuZEq4O2xRJSDeTW1VUWU92yuq-w2ej4LQ9mirFUneXdWreEaFns

   Тож наполягайте на отриманні безкоштовного лікування.
   А щодо оскарження протиправних дій лікарів звертайтеся з відповідною заявою до правоохоронних органів.

 47. Свiтлана. сказав:

  Доброго дня!
  Мене звуть Свiтлана, проживаю в Микола iвськiй областi. Хочу розповiсти свою icторiю.
  Менi поставили дiагноз: Хронiчний гепатит С . Як розумiете, радостi мало.., але життя продовжуеться.
  В Миколаiвськiй обласнiй лiкарнi написала заяву на державне, безкоштовне лiкування та зразу отримала лiки , поки що, на 28 днiв. Потiм, пicля здачi аналiзiв, надiюсь отримати лiки для подальшого лiкування.
  Велику подяку хочу висловити Фонду Пiдтримки, за пiдтримку та важливi поради.
  Хочу сказати всiм людям,яким поставили цей страшний дiагноз, не впалайте в вiдчай, не падайте духом, не здавайтеся!!
  Вихiд завжди е. Звертайтеся до лiкарiв, звертайтеся до фонду, вам лопоможуть.
  Всiм бажаю здоров’я.

 48. Дмитрий сказав:

  Добрый день! Мне поставили диагноз – гепатит с, направили к гепатологу в обласной центр. Гепатолог поставил на государственную программу в очередь, однако оказывается, что необходимого мне препарата софосбувир-велпатасвир нет в наличии в Украине, т.к. он не сертифицирован в нашей стране и его закупки не ведутся. Был у главврача областной инфекционной больницы – он подтвердил данную информацию. Прокомментируйте сложившуюся ситуацию.

  • info сказав:

   Дмитро, доброго дня!Повідомляємо Вас, що партії ліків для лікування вірусних гепатитів частково уже відправлені в регіони.

   Так, уже відправлено 1772 упаковки лікарського засобу із діючими речовинами софосбувір та велпатасвір для лікування вірусного гепатиту С (ВГС) у дорослих. Препарат “Епклюза”, який Україна отримала у вигляді гуманітарної допомоги від Гілеад Сайенсиз Айленд ЮС, буде доступний у лікарнях.

   Також по регіонах розповсюджуються ліки, закуплені за бюджетні кошти, а саме препарат «Майхеп» (діюча речовина софосбувір) у кількості 9660 таб. та препарат «МайДекла» (діюча речовина даклатасвір), у відповідній кількості 9660 таб.
   Тож звертайтеся до лікаря і наполягайте на ортиманні препаратів.

   http://moz.gov.ua/article/news/liki-vid-gepatitu-s-poihali-v-regioni?fbclid=IwAR0VSBNLuZEq4O2xRJSDeTW1VUWU92yuq-w2ej4LQ9mirFUneXdWreEa

   • Дмитрий сказав:

    Скажите в начале марта были препараты или меня обманули? Поступали они в Харьковскую инфекционную больницу?
    Очередь только в Харьковской инфекционной больнице около 8000-10000 чел., 1772 упаковки это примерно на 300- 600 чел.(в зависимости от курса лечения 3мес. или 6 мес.), а у меня на фоне гепатита уже цирроз F4, могу не дожить пока подойдет очередь.

    • info сказав:

     Дмитро, у березні в медичні заклади Харківської області ліки не заходили.

     • Скажите лечат гепатит С. 2019 году по программе сказав:

      Скажите сейчас в данный момент 17.04.2019 есть программа личения гепатита С в украине

     • sanam сказав:

      Доброго дня!
      У травні-червні медичні заклади у регіонах отримали препарати (софосбувір, даклатасвір та ін.), закуплені за кошти 2018 року. Зателефонуйте, ми підкажемо, скільки ліків пішло на Вашу область.
      Зараз також триває процедура закупівлі лікарських засобів та медичних виробів за кошти державного бюджету 2019 року за бюджетною програмою КПКВК 2301400 «Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру» за напрямом «Закупівля медикаментів для хворих на вірусні гепатити В і С.

 49. Леся сказав:

  Доброго дня. У мого чоловіка гепатит с. Пройшли всі обстеження у районній лікарні, відправляють на лікування в область. Коли ми запитали про державну програму то сказали що такої нема, підкажіть будь ласка що робити далі?

  • sanam сказав:

   Леся, доброго дня!

   Звертайтеся до лікаря і будьте наполегливі у відстоюванні свого права на безкоштовне лікування. Пишіть заяву на ім’я головного лікаря-інфекціоніста обасті, дублюйте її в департамент охорони здоров’я області.
   У травні-червні медичні заклади у регіонах отримали препарати (софосбувір, даклатасвір та ін.), закуплені за кошти 2018 року. Зателефонуйте, ми підкажемо, скільки ліків пішло на Вашу область.
   Зараз також триває процедура закупівлі лікарських засобів та медичних виробів за кошти державного бюджету 2019 року за бюджетною програмою КПКВК 2301400 «Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру» за напрямом «Закупівля медикаментів для хворих на вірусні гепатити В і С.

 50. Сергей сказав:

  Добрый день! Я болен гепатитом С генотип 1в – благодаря отсутствию госконтроля за медучреждениями ! министр Супрун обещала что к концу декабря 2018 г больные гепатитом С будут обеспечены инновационными лекарствами от гепатита С на 100%. А те кто не попали в бесплатную программу – их официально зарегистрированных более 50000 – смогут приобрести это лекарство за 89 долларов за весь курс лечения! У меня вопрос – уже конец апреля 2019 года – эти лекарства уже закуплены и на складах? Вроде так говорила Супрун – когда ее ограничили в правах из за поданных исков от радикальной партии. Так когда эти лекарства смогут попасть в регионы к нуждающимся? Тем более что было сообщено в СМИ что в Украине изменили систему регистрации лекарств и с 07 апреля 2019 г регистрация проводится в течении 10 дней! Так закуплены лекарства для всех больных 50000 гепатитом С как обещала Супрун или нет?

  • sanam сказав:

   Доброго дня, Сергій
   У травні-червні медичні заклади у регіонах отримали препарати (софосбувір, даклатасвір та ін.), закуплені за кошти 2018 року. Зателефонуйте, ми підкажемо, скільки ліків пішло на Вашу область.
   Зараз також триває процедура закупівлі лікарських засобів та медичних виробів за кошти державного бюджету 2019 року за бюджетною програмою КПКВК 2301400 «Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру» за напрямом «Закупівля медикаментів для хворих на вірусні гепатити В і С.

 51. Оксана сказав:

  Доброго дня. Мій чоловік хворий на гeпатит С, ми проживаємо у м. Львів, обстeдeння він проходив у Львівській дeржавні поліклініці, про дeржавнe лікування лікар інфeкціоніст нам нe повідомила. А взамін дала номeр приватного кур’єра, який постачає ліки. Дe звeрнутись чоловіку, щоб стати на чeргу?І скільки часу потрібно чeкати, щоб отримати лікування, якщо на сайті Міністeрстваохорони здоров’я зазначeно що 15 травня 2019 р. прибули ліки від гeпатиту?

  • sanam сказав:

   Доброго дня!
   Оксана, зверніться до головного інфекціоніста області – чоловіка мають внести в реєстр хворих на Гепатит, і він від того часу має право на отримання доступу до ліків, закуплених за державний кошт. Також варто написати заяву з проханням включити у реєстр хворих до обласного департаменту охорони здоров’я (ДОЗ).
   У травні ліки (Софосбувір та Даклатасвір) на Львіщину надійшли.
   Вимагайте інформації про розподіл ліків у місцевому ДОЗі.

 52. гепатит с сказав:

  Добрий день!
  Здав всі аналізи, підтвердився гепатит С, приватний лікар призначив лікування. Звернувся до державного лікаря за місцем проживанням,запитав про наявність державних програм лікування, відповіла, що таких немає. В мене виникає питання, так є чи нема є, лікування дуже дороге, хотілося знати точно, чи варто чогось чекати

  • sanam сказав:

   Доброго дня!
   Звертайтеся до лікаря і будьте наполегливі у відстоюванні свого права на безкоштовне лікування.
   У травні-червні медичні заклади у регіонах отримали препарати (софосбувір, даклатасвір та ін.), закуплені за кошти 2018 року. Зателефонуйте, ми підкажемо, скільки ліків пішло на Вашу область.
   Зараз також триває процедура закупівлі лікарських засобів та медичних виробів за кошти державного бюджету 2019 року за бюджетною програмою КПКВК 2301400 «Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру» за напрямом «Закупівля медикаментів для хворих на вірусні гепатити В і С.

 53. Наталія сказав:

  Доброго дня, хворію на хронічний гепатит В. Отримувала безкоштовне лікування за програмою, та закінчилось фінансування вже пів року купую препарати за власні кошти (а це не мало!!!). Обіцяли що програма знову запрацює (я телефлнувала особисто на вашу гарячу лінію) в квітні, але вже на носі липень, ” а віз і нині там”. Підкажіть будь ласка щодо фінансування цієї програми? Дякую.

  • sanam сказав:

   Наталю, доброго дня!
   У травні-червні медичні заклади у регіонах отримали препарати (софосбувір, даклатасвір та ін.), закуплені за кошти 2018 року. Зателефонуйте, ми підкажемо, скільки ліків пішло на Вашу область.
   Зараз також триває процедура закупівлі лікарських засобів та медичних виробів за кошти державного бюджету 2019 року за бюджетною програмою КПКВК 2301400 «Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру» за напрямом «Закупівля медикаментів для хворих на вірусні гепатити В і С.

 54. Катерина сказав:

  Доброго дня! Підскажіть будь-ласка, в мами Гепатит С. Врач-інфекціоніст не пропонувала програму лікування. Якщо самі підійдемо з проханням написати заяву чи не може вона відмовити? І чи потрібно лягати обов’язково в лікарню? Чому принципово за лікарню, тому, що щоб лягти теж потрібно витратити не малі гроші.

  • sanam сказав:

   Доброго дня!
   Катерино, Ваша мама має право на пільговий відпуск лікарських засобів для амбулаторного лікування відповідно до Постанови № 1303 від 17 серпня 1998 р. «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань». Пишіть заяву на ім’я головного лікаря, де мама зареєстрована як пацієнт, і вимагайте доступу до ліків, закуплених за державний кошт.
   Для лікування Гепатиту сьогодні використовуються препарати, приймання яких не передбачає госпіталізації, тому в лікарню лягати не потрібно (якщо того не потребує стан хворої).

 55. Андрій сказав:

  Доброго дня. Я лікувався за власні кошти і в мене було два невдалих лікування – соф дак (Єгипет) і соф вел вокс (Венесуела). Виявив у себе мутанта у93н, тепер для лікування необхідний глєкапревир пібрентасвир софосбувир (Мавірет). Такий препарат є по програмі або хоч планується? Бо сам вже не потягну, це 20 тис. доларів.

  • sanam сказав:

   Доброго дня!
   Андрій,глєкапревір, пібрентасвір у поєднанні із соіосбувіром – не передбачені у номенклатурі державних закупівель на 2019 рік; софосбувір держава закупляє.

 56. Гепатит С сказав:

  Добрый вечер! у мужа 4 месяца назад, обнаружили Гепатит С( генатип 3) проживаем в Житомире, обследуемся у врача инфекциониста, в государственной поликлинике. врач инфекционист говорит 4 месяц что нет лекарств для 3 генотипа! подскажите где можно узнать когда будут лекарства? мы не претендуем на бесплатное лечение! мы хотим их купить, но не названий ни информации по препаратов нам ник то не дает! Спасибо

  • sanam сказав:

   Доброго дня! На превеликий жаль, у медичні заклади Житомирської області сучасні препарати, що підходять для всіх генотипів (Софосбувір+Даклатасвір), не надходили, бо їх не вказали у потребі при замовленні, що формувалося у минулому році обласним ДОЗ.
   У аптеках цих ліків теж немає.
   Для додаткового консультуваня щодо отримання ліків пропонуємо Вам звернутися до медичного центру “100% життя” у Києві – контактний номер 044 3347450.

 57. Допоможіть мамі сказав:

  Господи! Сьогодні мамі сказали ,що вона мабуть хвора на гепатит С,завтра ще зроблять аналізи,мама вже не хоче жити,бо і так нема однієї нирки,хворе серце ,в неї нема нікого крім мене,а я не можу ні чим їй допомогти,бо сама маю доньку інваліда 1-А ,виживаємо на інвалідність,коштів зовсім не ма…..Дивлюсь скільки тут коментарів ,скільки хворих,таке відчуття,що нас всіх знищують і наживаються ….((((((((((((((

  • sanam сказав:

   Доброго дня!
   Оксано, коли підтвердиться діагноз – телефонуйте нам 0503355301 – ми розкажемо, як отримати безкоштовне лікування для мами.

 58. Гепатит С сказав:

  Вітаю! У мого чоловіка виявили гепатит С. Прочитавши коментарі і відповіді, прийшла до висновку, що безкоштовне лікування, це везіння для обраних. Ви говорите, пишіть заяву на ім’я лікаря, в іншому коментарі на ім’я головного лікаря, потім на ім’я голови обласного департаменту охорони здоров’я. Чи потрібно ще на чиєсь ім’я писати заяви, якої форми, які довідки повинні бути додані, кому жалітись, якщо заява не буде зареєстрована, в які строки вона повинна бути розглянута і як надана відповідь. Чи потрібно заяви надсилати листом з повідомленням? Вкажіть нормативно правові акти відповідно до яких вони відповідають, і чи взагалі повинні відповідати на звернення громадян. В якій формі вони повинні відповідати, в письмовій чи усній. Вкажіть усю інформацію у відповіді. Дайте усі номера тел. за якими до Вас можна дозвонитись

  • sanam сказав:

   Доброго дня!
   Наталю, звертайтеся до нас за телефоном 0503355301 – і ми Вам усе роз’яснемо.

 59. Гепатит С сказав:

  Доброго дня скажіть будь ласка чи надходили ліки в Кіровоградську область у травні-червні в обласну лікарню? чи отримали препарати (софосбувір, даклатасвір та ін.), закуплені за кошти 2018 року для лікування гепатиту С генотип 3а та якій кількості.

  • sanam сказав:

   Доброго дня!
   У липні у Кіровоградську область надійшли: Майгеп (Софосбувір) – 120 упаковок, Майдекла (Даклатасвір) – 120 упаковок; Майхеп ALL (Софосбувір+ Велтапасвір) – 825 упаковок; Ледвір (Софосбувір+Ледіпасвір) – 343 упаковки.
   Вікторія, звертайтеся до лікарів і отримуйте препарати.

 60. Дмитрий сказав:

  Здравствуйте, на донецкую область г славянск были ли выделены лекарства для лечения гепатита с?

  • sanam сказав:

   Доброго дня! За Наказом МОЗ від 08.07.2019 до Донецької області надійшов препарат Майхеп ALL (Софосбувір+Велтапасвір) 187 упаковок, препарат Ледвір (Софосбувір+Ледіпасвір) 224 упаковка. Найближчим часом очікується наступна – більша – партія. Звертайтеся до головного інфекціоніста області за отриманням.

 61. Коінфекція сказав:

  Добрий день! А як щодо лікування гепатиту С для ВІЛ-інфікованих?

  • sanam сказав:

   Доброго дня!
   Всі пацієнти, що стоять на обліку як хворі на гепатит, мають доступ до ліків, що закупувуються за державний бюджет.

 62. Гепатит С сказав:

  В прошлом году у меня выявили гепатит С. Я прошла курс лечения за свои деньги. Врач – инфекционист сказала, что бесплатных препаратов нет. Это было летом 2018. Луганская область. Это правда, что не было препаратов? Софосбувир и велпатасвир

  • sanam сказав:

   Доброго дня!
   У минулому році дійсно не було препаратів. За Наказом МОЗ від 08.07.2019 до Луганської області надійшов препарат Майхеп ALL (Софосбувір+Велтапасвір) 11 упаковок, препарат Ледвір (Софосбувір+Ледіпасвір) 21 упаковка. Найближчим часом очікується наступна – більша – партія. Звертайтеся до головного інфекціоніста області за отриманням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *