Як отримати лікування гепатиту С за Державною програмою | Пацієнти України

Як отримати лікування гепатиту С за Державною програмою

Home > Новини > Як отримати лікування гепатиту С за Державною програмою

Як отримати лікування гепатиту С за Державною програмою

«У мене гепатит С. Щоб оплатити курс лікування, я змушений буду продати квартиру. У мене дружина та двоє дітей. Якщо лікування мені не допоможе, моя сімя опиниться на вулиці. Підкажіть, що мені робити». — такий лист надійшов до БФ «Пацієнти України». Ми щотижня отримуємо дзвінки та листи від хворих на вірусні гепатити, що опинилися у схожих ситуаціях. Практично усі питання стосуються того, як врятувати життя, адже лікування гепатиту С занадто дороге та недоступне для переважної більшості українців.

Мало хто знає, що в Україні є державна програма лікування гепатиту. Щороку держава виділяє кошти на лікування пацієнтів із цим діагнозом. Проте лікарі, зазвичай, замовчують інформацію про можливість отримати безкоштовне лікування від держави.

У відповідь на сотні ваших дзвінків та запитань ми підготували алгоритм, як діяти пацієнту з гепатитом С. Попередимо одразу, легко не буде — система опирається.

Отож,

 1. Якщо Ви підозрюєте або знаєте, що у Вас гепатит, в першу чергу, потрібно звернутися до свого сімейного лікаря.
 2. Сімейний лікар повинен направити до лікаря-інфекціоніста для встановлення діагнозу.
 3. Лікар-інфекціоніст дає направлення в інфекційну лікарню за місцем проживання або ж у інфекційний відділ обласної лікарні (все залежить від того, чи є у лікарні за місцем проживання інфекційний відділ).
 4. Пацієнт лягає на обстеження (приблизно 7-10 днів) та здає усі необхідні аналізи.
 5. Якщо діагноз підтвердився, Вам потрібно сказати лікарю-інфекціоністу про те, що ви знаєте про наявну державну програму лікування гепатиту. Лікарі часто пропонують оплатити дорого вартісне лікування, замовчуючи можливість отримати безкоштовні ліки від держави.
 6. Після цього Вам потрібно написати заяву на директора обласного Департаменту охорони здоров’я з проханням/вимогою отримати лікування за державною програмою.
 7. Наступний крок — отримати позитивне рішення щодо забезпечення лікування від профільної комісії. При обласних Департаментах охорони здоров’я діють Комісії щодо включення пацієнтів до державних програм лікування (членами цих Комісій можуть бути представники пацієнтських спільнот, якість роботи Комісії залежить від активної участі членів даної Комісії).
 8. Пройти курс лікування у своїй лікарні (лікування проходить під наглядом лікаря, ліки «на руки» не видають).

За державні кошти для лікування гепатиту С закупляють Рибавірин, Ламівудин, Тенофовір, Софосбувір та пегельовані інтерферони.

Юридична довідка:

«Державна цільова соціальна програма профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року» діє відповідно до Постанови КМУ № 637 від 29.04.2013 р. Ця програма охоплює і 2016 рік і фінансується як за рахунок центрального бюджету, так і за рахунок місцевих бюджетів. В рамках цієї програми ви можете отримати консультацію лікаря та безкоштовне лікування.

Відстоюючи право на лікування та забезпечення лікарськими засобами, Ви можете посилатись на статтю 35 Європейської хартії з прав пацієнта. Крім того, це право гарантується ст. 49 Конституції України: «Кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування. Охорона здоров’я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм».

Незважаючи на те, державна програма щодо гепатиту С затверджена, вона, на жаль, не фінансується у повному обсязі. Проте, та частина ліків, закуплених державою за бюджетні кошти для лікарень, при амбулаторному лікуванні повинні надаватись пацієнтам безкоштовно.

Про наявність ліків Ви можете дізнатись у вашого лікаря, у гепатологічному центрі або надіславши офіційний запит до обласного департаменту охорони здоров’я.

У випадку, якщо ви отримаєте відповідь на запит про відсутність ліків, закуплених коштом державного бюджету і вам доведеться придбати ліки за власні кошти, зберігайте чеки за купівлю ліків, оскільки у вас залишається право отримати таке відшкодування через суд.

Зверніть увагу, що реєстрація на державну програму лікування гепатиту — безкоштовна. Якщо лікар або чиновник вимагає у Вас гроші, повідомте нам за адресою office@patients.org.ua.

Сили та наснаги Вам відстоювати свої права!

55 Коментарі

 1. Андрей сказав:

  Мне уже 5 лет не дают лечение от гепатита, хорошо хоть от Вич дают, Подскажите как и куда может обратиться?

  • Пришко Ольга сказав:

   Добрый день. По вопросам лечения гепатита С, пожалуйста, обратитесь по телефону +38 (044) 33-77-238 или +38 (050) 3355301.

 2. александр сказав:

  Спасибо вам за публикацию теперь знаю куда обратиться если что то пойдет не так. Я сам с Донецкой области с оккупированной части помочь не кому своих дене7 еле хватает на жилье про гепатит узнал случайно , собрался в АТО прошел мед коммисию выявили гепатит С на ранней стадии сказали мог занести у стоматолога еще сказали что повезло что во время обнаружили мог узнать про болезнь когда печень уже разваливается вот позвонили говорят коммисия одобрила в пятницу поеду в Ровно на первый укол хотел узнать все нюансы. Еще раз спасибо за статью буду знать куда обратиться за советом

 3. Петро Мороз сказав:

  Скажіть,будь-ласка ,чи діє ця програма в 2017році

 4. Олександр сказав:

  Чи діятиме зазначена програма у 2017 роціі на яких умовах?

  • Державна програма сказав:

   Слава Богу!Програма діє!Але потрапити на неї за місцем проживання,на жаль,не вдалося.Але я пройшла і почала лікування. чують

  • Київ сказав:

   Діє в Інституті Громашевського точно

 5. Ольга сказав:

  Добрий день, Вам! Наскіль реально тепер отримати безкоштовні ліки по по прорамі, і які обовязкові умови для цього?

  • Пришко Ольга сказав:

   Доброго дня. Будь ласка, уточніть, лікування якого захворювання вас цікавить. Або зверніться за телефоном +38 (044) 33-77-238 або +38 (050) 3355301.

 6. Ніна сказав:

  Лікування за Програмою-прекрасний шанс позбавитися недуги.Ліки виділяються відповідно до Протоколу.Я починаю…

 7. гепатит с сказав:

  В сина виявили гепатит С .Ще 17 квітня стали на облік і досі не почали лікування.Сказали чекайте дзвінка .Скільки ще чекати? Дніпропетровська інфекційна лікврня( вул Канатна 17 )

  • Пришко Ольга сказав:

   Доброго дня. На жаль, сказати точно, скільки вашому синові ще чекати на лікування, ми не можемо. Це залежить мінімум від двох факторів: кількість людей, які стоять в черзі на лікування перед вашим сином, та чи є в наявності безпосередньо самі препарати у вашому місті. Варто зазначити, що по деяким препаратам від гепатиту С, які були закуплені за кошти 2016 року, вже підписані накази МОЗ про їх розподіл по регіонам. Наразі очікуються їх поставки. Якщо у вас залишились додаткові запитання, будь ласка, звертайтеся за телефоном +38 (044) 33-77-238 або +38 (050) 3355301.

 8. василь сказав:

  Я з 2010 року знаходжусь на обліку у інфекціоніста в поліклініці за місцем проживання і мені жодного разу не пропонували лікування за державною програмою.тільки періодично здавав аналізи .в цьому році вирішив зробити аналізи в Синево і був у розпачі.гепатит с 1b f4 вірусна нагрузка 4.6* 10^5 при тому що біохімічні аналізи нормальні.Чи можу ч отримати лікування за державною програмою.Які саме ліки закуповуються за цією програмою? До кого ще мені звертатись?

 9. юююююю сказав:

  Доброго дня . Як отримати і де безкоштовне лікування при гепатиті С. Контакти

  • Пришко Ольга сказав:

   В Україні діє державна безкоштовна програма по лікуванню Гепатиту С. Інструкція, як отримати лікування за державний кошт: https://www.facebook.com/patients.org.ua/posts/1474844735927339

   Пацієнт має написати заяву на отримання безкоштовного лікування на ім’я начальника обласного департаменту охорони здоров’я та на головного лікаря лікарні, де пацієнта обслуговуює інфекціоніст. Заяви відносите ОСОБИСТО до їх канцелярій або секретарів. На обидві заяви ви робите по 1 копії, щоб на вашій копії поставили № вхідного листа (копії із номерами зберігаєте у себе, як доказ вашого звернення). У заяві можете вказати ваш номер телефону та поштову адресу, щоб їм простіше було з вами контактувати та надіслати письмову відповідь. До заяви важливо додати копії всіх аналізів,що пацієнт проходив по захворюванню.
   Чекаєте на їх відповідь. У разі необхідності, телефонуйте! 050 335 53 01

 10. Гепатит С сказав:

  В мене гепатит С . В мене двоє ді
  тей малих . Мождивості не маю на лікування , тому що проживаю за рахунок дитячих коштів.Батьки старшого віку,батьки не допомагають мені фінансовими питаннями…Я хочу щоб я не була хвора.. В щоб моє життя продовжувалося …

 11. ЯРІШ ВІРА сказав:

  Я проживаю у м. ЛЬВІВ ,хворію вірусним гепатитом С по місцю проживання інфекціоніст сказала ,що я претендую на першочергове лікування, але наразі держава не виділила кошти . Я не знаю що мені робити, я пенсіонер за віком ,пенсія моя з осучасненням від держави складає 1876 гривень за власний кошт я полікуватись не в силі. Підкажить ,що мені робити.

 12. Григорій сказав:

  Підкажіть будь ласка, куди звернутися по допомогу або хоча б інформацію про можливіть дікування за державний кошт у 2017. В мене знайдено гепатит ц 1 б генотипу, лікарка сказала программа яка діяла до 2016 закінчилась, чи буде нова якщо так то коли , купувати препарати самостійно взагалі не має можливосьі жодної.

  • Пришко Ольга сказав:

   В Україні є державне безкоштовне лікування Гепатиту С. Інструкція, як отримати лікування за державний кошт: https://www.facebook.com/patients.org.ua/posts/1474844735927339

   Пацієнт має написати заяву на отримання безкоштовного лікування на ім’я начальника обласного департаменту охорони здоров’я та на головного лікаря лікарні, де пацієнта обслуговуює інфекціоніст. Заяви відносите ОСОБИСТО до їх канцелярій або секретарів. На обидві заяви ви робите по 1 копії, щоб на вашій копії поставили № вхідного листа (копії із номерами зберігаєте у себе, як доказ вашого звернення). У заяві можете вказати ваш номер телефону та поштову адресу, щоб їм простіше було з вами контактувати та надіслати письмову відповідь. До заяви важливо додати копії всіх аналізів, що пацієнт проходив по захворюванню.
   Чекаєте на їх відповідь. У разі необхідності, телефонуйте! 050 335 53 01

  • Марина сказав:

   С осени 2017 года действует бесплатная программа лечения вирусного гепатита с генотип 1в безинтерфероновыми препаратами. У меня тоже вгс генотип 1в и я попала на противовирусную терапию . И с 22.11.2017 г. я получаю препараты -Харвони(Ирландия)+рибавирин -12 недель. 13.12.17. г. я получила первый результат-ПЦР РНК – не обнаружено. Лечение прохожу на базе Областной инфекционной больнице 21 г.Днепропетровска( Канатная 17)

 13. Гепатит, сказав:

  У моево мужа обнаружили гепатитС он находится в ато как нам быть

 14. Гепатит, сказав:

  Помогите с лечением

 15. Гепатит сказав:

  Я наверное лучше позвоню вам.Тоже гепатит С у меня.

 16. ГепатитБ аутоімунний компонент. Юля сказав:

  Чи є державна програма по теновофіру при гнпатиті Б. Він мені приписаний лікарем постійно. Чи можна стати на програму не за місцем реєстріціі. Я проживаю в Києві де офіційно працюю та моя дитина ходить в державну школу? З чого розпочати й до кого звернутись. У мене аутоімунна відповідь організму на вірус.

  • Пришко Ольга сказав:

   Програма лікування гепатиту Б тенофовіром є. Для отримання детальної інформації зателефонуйте нам +380503355301

 17. Гепатит С сказав:

  Подскажите,пожалуйста,есть ли по Госпрограмме возможность лечиться софосбувиром+ледипасвиром(маме врач-инфекционист написала назначение на обычном врлисточке -с таким составом египетский препарат,врач сказала,что в Украине таких лекарств нет,в Турции есть,и по поводу бесплатных лекарств сказала,что их нет).Волынская область,мама лежала в инфекционном отделении.Вот думаю,есть ли шанс писать заявление и получить от государства хоть что-то.В аптеках подобные лекарства стоят денег приличных,для мамы-вообще неподъемная сумма.

 18. Ольга сказав:

  Доброго дня! Напишіть, будь ласка, чи програма діє в 2018 році?

 19. Анжелика К сказав:

  Можно ли узнать полный перечень обследований и анализов,необходимых для гос.программы лечения гепатита с

 20. Таня сказав:

  Скажіть будь-ласка чи діє програма в 2018році.В батька виявили гепатит В і С.
  Лікар сказала що програма не діє і потрібно купляти ліки самостійно.А налізи він здавався в часній клініці.Підкажіть, що нам можна зробити.
  На перед дякую за відповідь.

 21. Наталья сказав:

  Добрый день,а распространяется ли эта программа на лечение гепатита В?

  • info сказав:

   Так, за Державною програмою можна отримати лікування гепатитів В і С
   Для отримання детальної інформації щодо включення в програму зателефонуйте нам +38(050)335-53-01

 22. Незнаю куда звернутисся сказав:

  Ольга добрий вечір пітскажіть будь-ласка де можна пролікуватисся на гепатит В плюс щеє дельта!? Ядякую!!

  • info сказав:

   Доброго дня. Отримати лікування гепатиту В за державною програмою можна наступним чином:

   1. Якщо Ви підозрюєте або знаєте, що у Вас гепатит, в першу чергу, потрібно звернутися до свого сімейного лікаря.
   2. Сімейний лікар повинен направити до лікаря-інфекціоніста для встановлення діагнозу.
   3. Лікар-інфекціоніст дає направлення в інфекційну лікарню за місцем проживання або ж у інфекційний відділ обласної лікарні (все залежить від того, чи є у лікарні за місцем проживання інфекційний відділ).
   4. Пацієнт лягає на обстеження (приблизно 7-10 днів) та здає усі необхідні аналізи.
   5. Якщо діагноз підтвердився, Вам потрібно сказати лікарю-інфекціоністу про те, що ви знаєте про наявну державну програму лікування гепатиту. Лікарі часто пропонують оплатити дорого вартісне лікування, замовчуючи можливість отримати безкоштовні ліки від держави.
   6. Після цього Вам потрібно написати заяву на директора обласного Департаменту охорони здоров’я з проханням/вимогою отримати лікування за державною програмою.
   7. Наступний крок — отримати позитивне рішення щодо забезпечення лікування від профільної комісії. При обласних Департаментах охорони здоров’я діють Комісії щодо включення пацієнтів до державних програм лікування (членами цих Комісій можуть бути представники пацієнтських спільнот, якість роботи Комісії залежить від активної участі членів даної Комісії).
   8. Пройти курс лікування у своїй лікарні (лікування проходить під наглядом лікаря, ліки «на руки» не видають).

 23. Игорь сказав:

  Есть в Луцке бесплатная терапия гипатита С ??

  • info сказав:

   Доброго дня. Державна програма з лікування гепатиту С діє по всій території України.

 24. Міша сказав:

  Доброго дня! Де я можу дізнатись про свій номер в черзі на лікування гепатиту с?

  • info сказав:

   Доброго дня. Це питання Ви можете дізнатись у лікаря, який ставив Вас в чергу на включення до програми лікування гепатиту С.

 25. Татьяна сказав:

  Скажите пожалуйста по вашей программе софосбувир и даклатасвир назначают детям 3-4 года?

  • info сказав:

   Доброго дня, Тетяно. Призначення препаратів відбувається виключно лікарем інфекціоністом, відповідно до встановлених протоколів лікування та індивідуальних показань пацієнта. Тому за відповіддю на Ваше питання, варто звернутись безпосередньо до профільного лікаря.

 26. Отримання ліків сказав:

  Доброго дня! У чоловіка гепатит В. Лікар нам говорила що ми маємо право безкоштовно отримати ліки. Але так як чоловік не завжди перебуває в Україні, то це не можливо. купували самі. Чи дійсно , це так? Чоловік має бути лише на Україні щоб отртимувати безкоштовне лікування?

  • info сказав:

   Доброго дня! Процес лікування має проходити під наглядом лікаря, важливо слідкувати за перебігом лікування та тим, як організм реагує на препарати. Окрім того, в межах програми ліки “на руки” не видають, необхідно з’являтись за препаратами в медичний заклад. Якщо людина не зможе регулярно отримувати препарати і можливі перебої в їх прийомі, то немає ніякого сенсу починати лікування, адже воно буде неефективне.

 27. Гепатит сказав:

  Можу придбати ліки по найнижчим цінам з Єгипту!!!Звертайтесь

  • info сказав:

   Варто зазначити декілька важливих моментів:
   1. Найнижча ціна не гарантує якість та ефективність препаратів.
   2. Лікування має проходити під наглядом лікаря інфекціоніста, який буде слідкувати за станом пацієнта та, при необхідності, вносити корективи в план лікування.

   Будьте свідомими та відповідально ставтесь до свого життя та здоров’я!

 28. Андрій сказав:

  Чи є можливість лікуватись від гепатиту С за державні кошти у 2018 році?

  • info сказав:

   Доброго дня, Андрію. Державна програма з лікування Гепатиту С діє і в 2018 році. Щоб стати учасником даної програми, для початку необхідно проконсультуватись у сімейного лікаря/ терапевта або у лікаря інфекціоніста і далі діяти за алгоритмом, описаним в статті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *